Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:08:11

Рота патрульної служби поліції особливого призначення "Чернігів" відзначає другу річницю створення

16.04.2016   08:42Агенцiя

У святкуванні річниці створення роти особливого призначення «Чернігів» взяли участь представники влади, побратими, друзі та колеги бійців.

Одним з перших добровольчих формувань, створених для захисту України від російської агресії, став батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Чернігів». Батальйон веде свою історію від 16 квітня 2014 року.

Головні завдання, які постали перед новоствореним спецпідрозділом — охорона громадського порядку на Чернігівщині, а також захист територіальної цілісності держави. Після проходження курсу підготовки та бойового злагодження батальйон «Чернігів» з червня 2014 року вже перебував у зоні воєнного конфлікту на Донбасі.

Чернігівські міліціонери разом із військовослужбовцями Збройних Сил та Національної гвардії України брали участь у спецопераціях в Кремінній, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Ольховому та Станиці Луганській. Бійці звільняли українські міста і села, знищували диверсійно-розвідувальні групи російсько-терористичних сил, контролювали рух транспорту й надавали гуманітарну допомогу постраждалим цивільним у зоні конфлікту.

15 квітня напередодні другої річниці створення батальйону «Чернігів» (з цього року роти) в Головному управлінні Національної поліції в Чернігівській області відбулися урочисті заходи.

Варто відзначити, що зранку з Донбасу повернулася частина чернігівських спецпризначенців, які несуть службу в Кураховому Мар’їнського району Донеччини. Наступна ротація роти «Чернігів» виконуватиме бойові завдання вже у Маріуполі.

До Головного управління привітати бійців зі святом прибули заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова та голова Чернігівської міської ради Владислав Атрошенко, друзі, побратими і родичі спецпризначенців.

Виступаючи перед поважним зібранням, Едуард Альохін привітав бійців зі святом та підкреслив, що історія батальйону «Чернігів» стала частиною української історії. Бійці батальйону з честю виконали свій обов’язок та захистили Україну від ворога, коли в країні дієздатних підрозділів було зовсім небагато.

Очільник Головного управління Національної поліції згадав славних бійців — Андрія Іщенка, Олександра Найдьона та Вiктора Запеку, які загинули в бою з терористами у Станиці Луганській. На знак пам’яті про загиблих мати побратима Олена Запека отримала від бійців прапор батальйону «Чернігів».

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника ГУНП в Чернігівській області полковник поліції Едуард Альохін охарактеризував сіверських спецпризначенців, як найбільш мобільних, бійці якого є зразком виконання службового обов’язку та служіння Батьківщині. Керівництво секторів, в яких довелося нести службу бійцям протягом двох років, завжди відзначали підрозділ як одне з кращих добровольчих формувань України.
Про те, наскільки завзято воювали чернігівці, свідчить той факт, що свого часу за кожного бійця спецбатальйону сепаратисти призначили значну винагороду.

У свою чергу міський голова Чернігова Владислав Атрошенко від імені 300-тисячного міста висловив вдячність бійцям роти за їх службу та пообіцяв спецпризначенцям всебічну допомогу та підтримку.

За мужність та героїзм, проявлені під час виконання службових обов’язків на Донбасі, ряд бійців роти «Чернігів» були нагороджені почесними грамотами Чернігівської обласної ради та нагрудними знаками. Також чернігівці отримали подяки від Чернігівської міської ради.

Цього дня в Києві ще 20 чернігівських спецпризначенців були нагороджені відомчими та державними нагородами.
Наприкінці урочистих заходів перед бійцями та гостями зібрання виступив бард, лауреат Міжнародних фестивалів В’ячеслав Купрієнко.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.