Міліція знешкодила "всеїдних" крадіїв
Чернігівські власники "Жигулів" можуть нарешті спати спокійно. Угонщиків, які викрали п'ять авто цієї марки в місті та районі й ще по одному в Городні та Корюківці, до того ж з кількох машин в обласному центрі познімали колеса, затримала міліція. Однак, виявилося, що крадіжки транспорту - лише невелика частина злочинів, які встигли скоїти зловмисники.

Полювання на ВАЗи...
Взагалі-то, автовласники, можна сказати, й самі провокували злодіїв, залишаючи залізних коней без належної охорони. Злочинці обирали автомобілі без сигналізації та з незатонованими вікнами, що власники залишали на ніч просто під будинком. Тож, крадіям навіть не довелося докладати значних зусиль, щоб їх викрасти. З "копійки" познімали колеса та забрали аудіоапаратуру, а саме авто покинули в чернігівському урочищі _ід облі. Від "сімки" залишили тільки корпус. Його міліція знайшла під автомобільним мостом за Черніговом. Ще два ВАЗи розібрали на деталі повністю, - розповідає Максим Гончар, начальник управління карного розшуку УМВС в області.
Вийти на слід угонщиків правоохоронцям довго не вдавалося. Запчастини крадених авто "не спливали" ніде". Саме це й наштовхнуло міліцію на думку, що зловмисники не місцеві, і до Чернігова приїжджають тільки "на заробітки".
... та зброю
Тим часом у Щорсі й навколишніх селах з помешкань громадян невідомі зухвальці викрали три мисливські рушниці ІЖ, мотоблоки, компресори та електродвигуни. Враховуючи серйозність ситуації, на допомогу колегам були направлені досвідчені оперативники з обласного управління МВС, а координацію розслідування взяв на себе особисто начальник УМВС Олександр Михайлик.
Проаналізувавши схему скоєння крадіжок зброї, міліціонери одразу відзначили їх спланованість і добру поінформованість лиходіїв. Наприклад, в листопаді минулого року викрали рушницю, доки її господар працював вахтовим методом у Києві. Тож, вочевидь, зловмисники знали робочий графік потерпілого. Крадіжка, скоєна якраз в Новорічну ніч, теж не була схожа на випадкову. Господар з дружиною пішов святкувати до сусідів, повернувся під ранок, і лише тоді помітив зламаний сейф і відсутність рушниці. А березні до власника рушниці та нарізного мисливського карабіна "завітали", коли той був з дружиною на ювілеї. На щастя, карабін був на ремонті, тож здобиччю негідників стала лише рушниця.
Крадії "працювали" у _ід облі, тому ніяких відбитків пальців не лишали. Спилювали завіси на сейфі або виносили сам сейф з помешкання і вже там розрізали.
Дільничні інспектори міліції поспілкувалися з усіма мисливцями в районі, провели подворові обходи громадян, перевірили _ід обліковий елемент, раніше засуджених та схильних до асоціальної поведінки, але слідів зброї не було. Складалося враження, що шукати викрадачів зброї треба серед добропорядних (на перший погляд) громадян. Згодом ця концепція пошуків підтвердила своє право на існування.
Звернення міліції до громадськості знайшло свій відгук і один мисливець розповів, що зустрів на полюванні чоловіка з чужою зброєю. Оперативники "взяли під ковпак" вказаного мисливцем чолов'ягу і почали відслідковувати його зв'язки. Вийшли ще на двох учасників групи, які встигли "засвітитися" не тільки в Щорсі і найближчих селах, а й у Городні, Корюківці, Чернігові і Чернігівському районі.
Заради екстриму, а не наживи
Ідея створити групу спала на думку досить заможному і забезпеченому жителю Щорса. Йому не стільки були потрібні гроші, скільки хотілося відчути солодкий смак влади над іншими людьми та полоскотати нерви небезпекою й адреналіном. Тож він знайшов двох звичайних роботяг і запропонував тим "добавку до зарплатні".
Організатор сам збирав інформацію про потенційних жертв, а також під приводом звичайної дружньої бесіди отримував відомості від інших жителів про власників зброї та автотранспорту.
Коли правоохоронці встановили усіх трьох учасників кримінального тріо, під видуманим приводом запросили двох із них у райвідділ й ошелешили інформацією: ми все про вас знаємо, віднікуватися немає сенсу, тож ось вам ручка і папір - пишіть. Під тиском неспростовних доказів підозрювані розповіли про свою злочинну діяльність. Під час обшуку в помешканні одного із зловмисників (організатор принципово у себе вдома нічого не зберігав) міліціонери вилучили викрадений автомобіль, запчастини до легковиків, зброю, набої, автогуму і литі диски.
Наразі зловмисники зізналися майже у трьох десятках злочинів, проти них порушені кримінальні справи за статтею 185 частинами 1 та 3 (крадіжка) і статтею 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. Триває перевірка молодиків на причетність їх до аналогічних злочинів, скоєних на теренах області.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.