Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:18:00

Як вберегтися від грипу

15.01.2016   07:43Агенцiя

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в області, як і загалом в Україні, відповідає середньорічному рівню. Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації.

На Чернігівщині за перший тиждень січня захворіло на грип та ГРВІ 3280 осіб, з них 1927 дітей. Такий рівень захворюваності нижче епідпорогу на 54,7%. За даними лікарів, у жодному районі та місті області показники захворюваності не перевищують епідемічні пороги.

Лише в Чернігівському районі цей показник нижчий за епідпоріг лише на 6,1%. У той час як у самому Чернігові ситуація значно краща – нижче на 62,8%.

Як запевняють у профільному управлінні ОДА, ситуація із захворюванням на грип та ГРВІ не є загрозливою. Вона є типовою для зимового періоду.

У той же час лікарі вкотре наголошують на необхідності дотримання заходів задля попередження зараження грипом та у разі захворювання.
До уваги населення!

Грип передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом під час розмови, кашлю, чхання, при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів).

Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику. А це: діти до 5 років (а особливо до 2 років), вагітні жінки, ті, кому за 65 років, особи з надмірною вагою, хворі на діабет, хронічні серцево-судинні захворювання та хвороби легенів, інші тяжкі хронічні захворювання. Крім того, існують професійні групи ризику: медичні та педагогічні працівники, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.

Клінічні ознаки грипу: підвищення температури тіла (різке підвищення температури більше 38°С без інших супроводжуючих симптомів вже може свідчити про появу грипу), біль у м'язах, головний біль, кашель, нежить, біль у горлі, закладення носа, в окремих випадках – блювота і понос. З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря – його слід викликати додому.

Необхідно викликати «швидку» чи терміново звернутись до лікарні, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя, затруднення дихання, висока температура тіла, що довго не знижується, багаторазове блювання та випорожнення, надмірна сонливість чи збудженість, болі у грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску. Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів – небезпечно! Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

Тож для попередження зараження грипом необхідно:
•    уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
•    обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
•    часто провітрювати приміщення;
•    часто мити руки з милом;
•    не торкатися очей, носа або рота немитими руками;
•    прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку одразу ж після використання потрібно викинути;
•    триматися від людини з наявними симптомами грипу на відстані не менше двох метрів;
•    повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми.

Як показує практика, щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Особливо необхідно робити щеплення проти грипу представникам груп ризику. Найкращий час для їх проведення – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було – вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Вакцинація показана лише за рекомендацією лікаря та проводиться лише в лікувальному закладі.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.