Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 серпня, 12:06:29

Коли "Мій дім – не моя фортеця!" ВІДЕО

04.12.2015   08:06Агенцiя

Мова йде про домашнє насильство. Багатьом людям здається, що насильство більш за все має місце у сім’ях алкоголіків чи наркоманів, у сім’ях неосвічених чи бідних людей.

Проте сьогодні домашнє насильство існує у всіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів, освіти і становища в суспільстві. Щорічно на Чернігівщині правоохоронні органи реєструють близько п’яти тисяч звернень про насильство у сім’ї. Проте масштаби цієї проблеми значно ширші, бо часто «сміття з дому не виностять».

В рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» представники органів влади та громадських організацій зібрались за круглим столом. Говорили про те, що протягом 2015 року в області зафіксовано більше 3000 звернень до правоохоронних органів щодо фактів насильства у сім’ї, з них 95% — від жінок. У більшості звернень – насильство фізичне або сексуальне, рідше – психологічне.

Офіційна статистика, за словами фахівців, не здатна повністю продемонструвати масштаби проблеми. Домашнє насильство — це не тільки традиційні побої і сексуальне насильство, а й моральні чи економічні образи, примус до чогось. Часто жертви не звертаються до відповідних служб, бо їм соромно чи страшно, або ж не усвідомлюють, що проти них коїться насилля.

Дорослі люди звертаються за допомогою самі, а от з дітьми інша ситуація. Зареєстрованих випадків домашнього насильства над дітьми мало. Спеціалісти кажуть, діти навіть не завжди розуміють, що проти них скоєне насилля, приймаючи його за звичне покарання від батьків. Та й самі батьки часто насильство приймають за виховний захід.

Якщо ви або хтось з ваших знайомих, родичів, сусідів, потерпає від домашнього насильства, обов’язково зверніться до відповідних установ за допомогою. Це можуть бути правоохоронні органи, уповноважений орган у справах сім’ї, служба у справах дітей, обласний центр соціально-психологічної допомоги або ж просто медична установа.

Пам’ятайте, насильство існуватиме доти, доки ви про нього будете мовчати.

Останні новини Чернігівщини

Кількість хворих на коронавірусну хворобу в області зросла на 11 осіб

Кількість хворих на коронавірусну хворобу в області зросла на 11 осіб 12:00

П'ятеро осіб захворіло у Борзнянському районі, двоє - у Козелецькому районі, по 1 випадку інфікування коронавірусом зафіксовано у Варвинському, Ічнянському районах та містах Ніжині та Чернігові. Двоє хворих перебувають на госпіталізації в Борзнянській ЦРЛ, а інші знаходяться на амбулаторному лікуванні.

На ділянці ремонту М-01 під Ріпками здійснено стабілізацію основи у місці утворення колійності

На ділянці ремонту М-01 під Ріпками здійснено стабілізацію основи у місці утворення колійності 11:36

На ділянці ремонту дороги М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі (км 192 - 199) перед укладанням асфальтобетону, окрім фрезерування старого покриття, здійснено також стабілізацію основи у місці утворення значної колійності.

Споживання продуктів харчування населенням області. ДОВІДКА

Споживання продуктів харчування населенням області. ДОВІДКА 11:19

За розрахунками Державної служби статистики України в середньому у 2019 р. пересічний чернігівець спожив 53 кг м’яса та м’ясних продуктів, 211 кг молока та молочних продуктів, 294 яйця, 116 кг хлібних продуктів, 165 кг картоплі, 176 кг овочів та баштанних, 53 кг плодів, ягід та винограду, по 13 кг олії, риби та рибних продуктів, 40 кг цукру.

ЦВК призначила на 25 жовтня перші вибори депутатів та голів різних рівнів у 24 регіонах

ЦВК призначила на 25 жовтня перші вибори депутатів та голів різних рівнів у 24 регіонах 11:00

8 серпня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, під час якого Комісія призначила на неділю, 25 жовтня 2020 року, 1441 перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в усіх 24 областях України.

Чернігів: зміни руху громадського транспорту з 10 по 17 серпня

Чернігів: зміни руху громадського транспорту з 10 по 17 серпня 10:41

10 серпня починаються короткочасні ремонтні роботи на двох вулицях - Кільцевій і Героїв Чорнобиля. Міське управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку інформує про тимчасові зміни руху автобусів міських маршрутів загального користування у зв'язку з цим.