Коли "Мій дім – не моя фортеця!" ВІДЕО
Мова йде про домашнє насильство. Багатьом людям здається, що насильство більш за все має місце у сім’ях алкоголіків чи наркоманів, у сім’ях неосвічених чи бідних людей.

Проте сьогодні домашнє насильство існує у всіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів, освіти і становища в суспільстві. Щорічно на Чернігівщині правоохоронні органи реєструють близько п’яти тисяч звернень про насильство у сім’ї. Проте масштаби цієї проблеми значно ширші, бо часто «сміття з дому не виностять».
В рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» представники органів влади та громадських організацій зібрались за круглим столом. Говорили про те, що протягом 2015 року в області зафіксовано більше 3000 звернень до правоохоронних органів щодо фактів насильства у сім’ї, з них 95% — від жінок. У більшості звернень – насильство фізичне або сексуальне, рідше – психологічне.
Офіційна статистика, за словами фахівців, не здатна повністю продемонструвати масштаби проблеми. Домашнє насильство — це не тільки традиційні побої і сексуальне насильство, а й моральні чи економічні образи, примус до чогось. Часто жертви не звертаються до відповідних служб, бо їм соромно чи страшно, або ж не усвідомлюють, що проти них коїться насилля.
Дорослі люди звертаються за допомогою самі, а от з дітьми інша ситуація. Зареєстрованих випадків домашнього насильства над дітьми мало. Спеціалісти кажуть, діти навіть не завжди розуміють, що проти них скоєне насилля, приймаючи його за звичне покарання від батьків. Та й самі батьки часто насильство приймають за виховний захід.
Якщо ви або хтось з ваших знайомих, родичів, сусідів, потерпає від домашнього насильства, обов’язково зверніться до відповідних установ за допомогою. Це можуть бути правоохоронні органи, уповноважений орган у справах сім’ї, служба у справах дітей, обласний центр соціально-психологічної допомоги або ж просто медична установа.
Пам’ятайте, насильство існуватиме доти, доки ви про нього будете мовчати.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).