Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 вересня, 06:53:41

Коли "Мій дім – не моя фортеця!" ВІДЕО

04.12.2015   08:06Агенцiя

Мова йде про домашнє насильство. Багатьом людям здається, що насильство більш за все має місце у сім’ях алкоголіків чи наркоманів, у сім’ях неосвічених чи бідних людей.

Проте сьогодні домашнє насильство існує у всіх без винятку соціальних групах, з ним стикаються незалежно від рівня доходів, освіти і становища в суспільстві. Щорічно на Чернігівщині правоохоронні органи реєструють близько п’яти тисяч звернень про насильство у сім’ї. Проте масштаби цієї проблеми значно ширші, бо часто «сміття з дому не виностять».

В рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» представники органів влади та громадських організацій зібрались за круглим столом. Говорили про те, що протягом 2015 року в області зафіксовано більше 3000 звернень до правоохоронних органів щодо фактів насильства у сім’ї, з них 95% — від жінок. У більшості звернень – насильство фізичне або сексуальне, рідше – психологічне.

Офіційна статистика, за словами фахівців, не здатна повністю продемонструвати масштаби проблеми. Домашнє насильство — це не тільки традиційні побої і сексуальне насильство, а й моральні чи економічні образи, примус до чогось. Часто жертви не звертаються до відповідних служб, бо їм соромно чи страшно, або ж не усвідомлюють, що проти них коїться насилля.

Дорослі люди звертаються за допомогою самі, а от з дітьми інша ситуація. Зареєстрованих випадків домашнього насильства над дітьми мало. Спеціалісти кажуть, діти навіть не завжди розуміють, що проти них скоєне насилля, приймаючи його за звичне покарання від батьків. Та й самі батьки часто насильство приймають за виховний захід.

Якщо ви або хтось з ваших знайомих, родичів, сусідів, потерпає від домашнього насильства, обов’язково зверніться до відповідних установ за допомогою. Це можуть бути правоохоронні органи, уповноважений орган у справах сім’ї, служба у справах дітей, обласний центр соціально-психологічної допомоги або ж просто медична установа.

Пам’ятайте, насильство існуватиме доти, доки ви про нього будете мовчати.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 185 нових випадків COVID-19 19:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 23 вересня в області зафіксовано 185 нових випадків COVID-19.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 18:17

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 744 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 744 особи 16:29

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 23 вересня в області щеплено першою та другою дозою 313 584 людини.

У Чернігові привітали машинобудівників 16:22

Напередодні професійного свята — Дня машинобудівника, що традиційно відзначається у четверту неділю вересня, — представників галузі привітали в Чернігівській облдержадміністрації голова ОДА В’ячеслав Чаус та перша заступниця голови облради Ніна Лемеш.

Ремонт 25 км дороги Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня — на фінішній прямій

Ремонт 25 км дороги Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня — на фінішній прямій 15:58

Дорожники майже закінчили ремонт 25-кілометрової ділянки автошляху Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня, що починається від перехрестя з трасою Р-67 поблизу села Монастирище і проходить по території Лосинівської громади. Згодом фінішує нанесення розмітки, будуть доставлені усі технічні засоби організації та безпеки дорожнього руху. Готовність об'єкту — 98%.