Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 вересня, 16:29:35

Прокуратура області захистила інтереси держави від неправомірних посягань на особливо цінні землі площею 406 га на суму 2, 2 млн. грн.

13.11.2015   18:20

Захист інтересів держави у сфері земельних відносин є одним із пріоритетних напрямів прокурорської діяльності.

Особливу увагу прокурори приділяють фактам надання в користування земель, на яких розташовані родовища корисних копалин, для цілей, не пов'язаних із надрокористуванням.

Так, за позовом прокуратури області визнано протиправними та скасовано накази Головного управління Держземагентства в області та визнано недійсним договір оренди земель.

Згідно з умовами вказаного договору в оренду фізичній особі для ведення фермерського господарства передано земельну ділянку на території Смолинської сільської ради Чернігівського району площею 275 га вартістю понад 1,5 млн грн.

Разом з тим ця земельна ділянка непридатна для ведення фермерського господарства, оскільки на всій її площі знаходяться штучні водні об’єкти – мережа відкритих каналів, які збудовано у 1980-х роках для осушування боліт з метою подальшої торфорозробки.

Крім того, відведена в оренду земельна ділянка повністю сформована за рахунок земель торфородовища «Гнилуське», а землі за цільовим використанням відносяться до земель водного фонду.

При відведенні земель у користування допущено також ряд інших порушень законодавства. Зокрема, відведені в оренду землі відносяться до особливо цінних, якими відповідно до вимог Земельного кодексу України має право розпоряджатись виключно Кабінет Міністрів України. Незважаючи на укладення договору оренди земель та його державну реєстрацію межі земельної ділянки не погоджено з суміжними користувачами та на місцевості не визначені.

Рішенням Чернігівського районного суду позов задоволено. На виконання рішення суду землі вилучено із незаконного користування.

Такі порушення виявлено і в Городянському районі.

У 2011 році Городнянською районною державною адміністрацією передано в оренду фізичній особі для ведення фермерського господарства землі на території Бурівської сільської ради загальною площею 131 га вартістю понад 700 тис грн.

У той же час передані у користування як сільськогосподарські угіддя земельні ділянки фактично відносяться до земель промисловості та земель під торфорозробками й розташовані в межах ділянки «Бурівське» родовища «Замглай».

Передачі земельних ділянок в оренду передувало порушення райдержадміністрацією вимог Земельного кодексу України при зміні цільового призначення земель площею 262 га, які до 2009 року перебувала в оренді Замглайського торфобрикетного заводу «Замглайторф» і 242 га з яких обліковувались як землі промисловості.

У 2009 році у зв’язку із закінчення договору оренди земель Городнянською районною державною адміністрацією прийнято розпорядження про передачу до земель запасу сільської ради земельної ділянки загальною площею 262 га, із яких 253 га сільськогосподарського призначення. При цьому в порушення вимог земельного законодавства землевпорядна документація щодо зміни цільового призначення земель не розроблялася.

За принципової та послідовної позиції органів прокуратури області землі вилучено із незаконного користування.

У листопаді минулого року судом задоволено позов про скасування розпорядження райдержадміністрації, яким незаконно змінено цільове призначення земель, а в липні поточного року задоволено позов про визнання недійсними розпоряджень та договору оренди земельної ділянки.

Вказані судові рішення набрали законної сили та реально виконано.  
 

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.