Про випадок захворювання на бруцельоз мешканця Чернігівської області
Головне управління Держсанепідслужби України у Чернігівській області повідомляє про реєстрацію випадку бруцельозу у мешканця м.Чернігова.

При епідрозслідуванні встановлено, що хворий в квітні поточного року самостійно подорожував у Грузії, Азербайджані, Вірменії, де вживав бринзу та інші молочні продукти домашнього приготування. Вперше ознаки недуги (болі в суглобах, підвищення температури тіла) відчув 3 - 4 місяці тому. Лише у вересні звернувся за медичною допомогою і був госпіталізований для проведення стаціонарного лікування. При проведенні диференційної діагностики була відібрана кров від хворого і направлена на дослідження в лабораторію особливо-небезпечних інфекцій ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». За результатами лабораторного дослідження встановлено діагноз бруцельозу.
На сьогодні хворий отримує необхідне лікування лікування.
Розпочато проведення заходів профілактики бруцельозу, передбачених чинними нормативними документами.
Ситуація з цього питання знаходиться на контролі Головного управління Держсанепідслужби України в Чернігівській області.
Нагадуємо, що Бруцельоз - захворювання, що характеризується ураженням опорно-рухового апарату, нервової, статевої та інших систем.
Бруцели стійкі у зовнішньому середовищі. У воді вони зберігаються понад 2 місяці, в молоці - 40 днів, у бринзі - 2 місяці, в сирому м'ясі - 3 місяці, в засоленому - до 30 днів, вовни - до 4 місяців. Бруцели гинуть при нагріванні і під впливом багатьох дезінфікуючих речовин.
Від хворої людини здоровій бруцели не передаються. Резервуаром і джерелом інфекції є домашні тварини (вівці, кози, корови, свині, рідше собаки).
Зараження бруцельозом від хворих тварин відбувається контактним, харчовим і повітряним шляхами. Харчовим шляхом інфекція передається через молоко, бринзу, масло, сир; рідко через воду та овочі, забруднені виділеннями хворих тварин. Зараження повітряним шляхом може наступити при попаданні в дихальні шляхи пилу, що містить збудника (у місцях випасу і в загонах для утримання овець). Частіше хворіють особи працездатного віку (18~50 років).
Бруцельоз виникає при попаданні в організм від 10 мікробів. Воротами інфекції є мікротравми шкіри, слизові оболонки органів травлення і дихальних шляхів. На місці воріт інфекції якихось змін не розвивається. По лімфатичних шляхах бруцели досягають лімфатичних вузлів. Розмноження й нагромадження мікробів при бруцельозі відбувається переважно в лімфатичних вузлах, з яких бруцели періодично надходять у кров.
Бруцельоз відрізняється схильністю до хронічного перебігу, що пов'язано з тривалим перебуванням бруцел в організмі.
В уражених бруцельозом районах забороняється сире молоко й молочні продукти: сир, бринза, масло та ін., а також сира вода, сирі овочі та фрукти, тому перебуваючи на територіях, які є неблагополучними з бруцельозу, слід пам'ятати про небезпеку зараження цією недугою.
Останні новини Чернігівщини
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 14:10
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння грошима пенсіонерки в Чернігові.