Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 08:23:37

Про випадок захворювання на бруцельоз мешканця Чернігівської області

08.10.2015   10:00Агенцiя

Головне управління Держсанепідслужби України у Чернігівській області повідомляє про реєстрацію випадку бруцельозу у мешканця м.Чернігова.

При епідрозслідуванні встановлено, що хворий в квітні поточного року самостійно подорожував у Грузії, Азербайджані, Вірменії, де вживав бринзу та інші молочні продукти домашнього приготування. Вперше ознаки недуги (болі в суглобах, підвищення температури тіла) відчув 3 - 4 місяці тому. Лише у вересні звернувся за медичною допомогою і був госпіталізований для проведення стаціонарного лікування. При проведенні диференційної діагностики була відібрана кров від хворого і направлена на дослідження в лабораторію особливо-небезпечних інфекцій ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України». За результатами лабораторного дослідження встановлено діагноз бруцельозу.

На сьогодні хворий отримує необхідне лікування лікування.

Розпочато проведення заходів профілактики бруцельозу, передбачених чинними нормативними документами.

Ситуація з цього питання знаходиться на контролі Головного управління Держсанепідслужби України в Чернігівській області.

Нагадуємо, що Бруцельоз - захворювання, що характеризується ураженням опорно-рухового апарату, нервової, статевої та інших систем.

Бруцели стійкі у зовнішньому середовищі. У воді вони зберігаються понад 2 місяці, в молоці - 40 днів, у бринзі - 2 місяці, в сирому м'ясі - 3 місяці, в засоленому - до 30 днів, вовни - до 4 місяців. Бруцели гинуть при нагріванні і під впливом багатьох дезінфікуючих речовин.

Від хворої людини здоровій бруцели не передаються. Резервуаром і джерелом інфекції є домашні тварини (вівці, кози, корови, свині, рідше собаки).

Зараження бруцельозом від хворих тварин відбувається контактним, харчовим і повітряним шляхами. Харчовим шляхом інфекція передається через молоко, бринзу, масло, сир; рідко через воду та овочі, забруднені виділеннями хворих тварин. Зараження повітряним шляхом може наступити при попаданні в дихальні шляхи пилу, що містить збудника (у місцях випасу і в загонах для утримання овець). Частіше хворіють особи працездатного віку (18~50 років).

Бруцельоз виникає при попаданні в організм від 10 мікробів. Воротами інфекції є мікротравми шкіри, слизові оболонки органів травлення і дихальних шляхів. На місці воріт інфекції якихось змін не розвивається. По лімфатичних шляхах бруцели досягають лімфатичних вузлів. Розмноження й нагромадження мікробів при бруцельозі відбувається переважно в лімфатичних вузлах, з яких бруцели періодично надходять у кров.

Бруцельоз відрізняється схильністю до хронічного перебігу, що пов'язано з тривалим перебуванням бруцел в організмі.

В уражених бруцельозом районах забороняється сире молоко й молочні продукти: сир, бринза, масло та ін., а також сира вода, сирі овочі та фрукти, тому перебуваючи на територіях, які є неблагополучними з бруцельозу, слід пам'ятати про небезпеку зараження цією недугою.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина розпочала жнива

Чернігівщина розпочала жнива 08:14

В поле вийшов перший комбайн на збирання озимої пшениці.

Верховний Суд підтримав позицію прокурора у справі Комунального підприємства

Верховний Суд підтримав позицію прокурора у справі Комунального підприємства "Ліки України" 08:02

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу прокуратури у справі про передачу в оренду цілісного майнового комплексу Комунального підприємства «Ліки України».

Патрульні продовжують виявляти у громадян ймовірно наркотичні речовини

Патрульні продовжують виявляти у громадян ймовірно наркотичні речовини 07:50

Близько сьомої години вечора, під час патрулювання на вулиці Тихій поліцейські звернули увагу на дівчину, що дивно себе поводила.

Водолази підняли з водойми тіло потопельника, також рятувальники проводять пошуки іншого чоловіка, який міг потонути

Водолази підняли з водойми тіло потопельника, також рятувальники проводять пошуки іншого чоловіка, який міг потонути 07:41

Невтішна статистика загибелі людей під час відпочинку на водоймах є наслідком недотримання, незнання або ж відвертого ігнорування елементарних заходів безпеки.

Тимчасові зміни у роботу громадського транспорту м. Чернігова

Тимчасові зміни у роботу громадського транспорту м. Чернігова 07:33

3 8:00 год. 8 липня до 20:00 год. 15 липня 2020 року відбудеться перекриття руху транспорту по вул. Шевченка від вул. Олега Міхнюка до вул. Олександра Молодчого (рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 07.07.2020 року № 264).