Обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів отримає кошти
Щороку тисячам українських діток ставлять складні і невтішні діагнози з вироком «інвалідність». У кращому випадку лише половині з них можуть допомогти медичні і реабілітаційні заходи, решта отримує пожиттєвий соціальний супровід. Тому за кожне таке дитяче життя, якому є хоч найменший шанс допомогти, борються фахівці обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

На Чернігівщині близько чотирьох тисяч дітей мають інвалідність. Майже півтори тисячі із них, які підлягають реабілітації, проходять її в обласному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів, більше відомому під назвою «Відродження». Серед фахівців, які працюють з маленькими пацієнтами, і спеціаліст з монтессорі-терапії, унікальної тим, що вона кожну дитину від самого народження розглядає як особистість і сприймає такою, якою вона є. За теорією Монтессорі, у дитячому віці є декілька сенситивних періодів сприйняття світу, які в дорослому житті вже ніколи не повторюються, і завдання спеціаліста – допомогти дитині розвиватися в кожному з цих періодів.
Серед реабілітаційних методик центру — сенсорна система «Нірвана», до якої входить 160 різних вправ – діти ловлять метеликів, плавають у віртуальній водичці або, наприклад, ганяють кротів для концентрації уваги.
Апаратна реабілітація – комплекс «Локомат». Ноги-роботи дають можливість діткам, які мають навіть найважчі опорно-рухові розлади, відчути, як це – ходити.
Значна частина обладнання центру – це допомога іноземних меценатів, які підтримують його від перших днів створення. Цьогоріч у центрі розробили проектно-кошторисну документацію для отримання грошей із державного бюджету – на велике розширення, адже щороку кількість дітей з інвалідністю в області, на жаль, збільшується. Василь Пасічник, директор обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів: «Щороку десь 500 дітям встановлюється первинний діагноз. Ми плануємо побудувати блок водної терапії з гідромасажними боксами і басейном, добудувати ще один поверх. Гроші мають бути, бо проект вже затверджений міністерством». Валерій Куліч, голова облдержадміністрації: «Виділення частини грошей вже затверджено, але у цьому році ми б не встигли ці кошти освоїти, тому почнеться реалізація цього проекту з наступного року».
Окрім матеріально-технічної сторони проблеми реабілітації дітей з інвалідністю є ще й медична, адже багато діагнозів можна попередити. Зараз спеціалісти центру разом з іншими українськими фахівцями вивчають необхідність глибокої інтеграції генетики в медицину і наводять один із прикладів такої необхідності: дитина, 13 років, має відставання психічного і фізичного розвитку через те, що в ранньому віці у неї не діагностували порушення білкового обміну. Елементарна дієта могла б запобігти інвалідності.
Чернігівська обласна Державна телерадіокомпанія
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.