Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 1 липня, 10:33:59

В обласній лікарні Чернігова читають лекції, як жити із цукровим діабетом

09.03.2012   13:34Агенцiя

Після уколів до навчання. В обласній лікарні Чернігова вирішили не тільки рятувати пацієнтів, а й вчити самоконтролю. Поки що це стосується хворих на цукровий діабет. Тим, хто в стаціонарі, читають лекції, як жити із підступною хворобою. Якщо не знати певних правил, можна втратити зір, кінцівки або раптово померти просто посеред вулиці. За словами лікарів, часто люди не знають елементарного.

Людмила Скопок з діабетом живе 7 років. Через високий вміст цукру в крові вже встигла побувати в реанімації. Але в районній клініці, де лежала до цього, усе лікування зводилося до ковтання пігулок. Тож ліквідувати прогалини в знаннях довелося в обласному центрі. Жінка демонструє книжки про діабет і власну обізнаність.

Людмила Скопок, пацієнтка ендокринологічного відділення:

- Зайвий вес - надо 6 разів їсти, а я думала, чим рєже, тим лучше. І про ацетон більше узнала. Лекції дуже корисні.

Постійно підвищений рівень цукру може призвести до сліпоти, відмирання тканин, інвалідності та смерті. Знати більше про діабет - значить довше жити, кажуть пацієнти. Олександр через необізнаність спочатку втратив палець ноги, потім - зір.

Олександр Лапшин, пацієнт ендокринологічного відділення:

- Коли хірург брався оперувать, він не знав, де різати: чи палець, чи ногу -  гангрена началась конкретна.

Ускладнення не будуть розвиватись, якщо цукор у крові - в межах норми. У школі діабету людей передусім вчать самоконтролю, який передбачає вчасне вживання ліків, правильне харчування та здоровий спосіб життя. Чернігівські медики кажуть - школи самоконтролю є й при поліклініках, але зазвичай існують формально, адже хворі їх майже не відвідують. Стаціонар - єдина можливість навчити теорії.

Любов Черв'якова, завідувач ендокринологічного відділення Чернігівської обласної лікарні:

- Навіть ми, лікарі, коли готувалися до цих лекцій, ми багато нового для себе відкрили. Так само хворі. Вони задають питання, здавалось би, дуже прості. А скільки можна випити? А чим закусити? Сало - скільки можна їсти, мед - скільки можна їсти.

Семиденний курс лекцій читають у "тиху годину" в стаціонарі. Перспектива робити це постійно, кажуть ендокринологи, їх не лякає. Вони навіть готові запрошувати на навчання пацієнтів з інших відділень.

Наталія Губар, лікар-ендокринолог:

- Звичайно, це навантаження , але якщо ми будемо бачити якусь користь. Багато хворих приходять і кажуть: Я не знала, що треба 3 рази вимірювати цукор. Якась віддача буде - ми переживемо. Звичайно, що це робиться на добровільних началах.

Після навчання хворих анкетують. Потім планують видавати довідки про закінчення школи діабету. І зробити лекції для пацієнтів не добровільними, а обов'язковими для відвідування.

Автори: Людмила Співак, Алла Клименко. Оператор: Олександр Довбенко. Перший Національний.

Останні новини Чернігівщини

Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55

26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.

«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32

Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.

У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.

1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини