Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 червня, 18:32:14

Як на Чернігівщині лісоруби ліс валили

03.08.2015   15:01Агенцiя

Влітку чернігівські лісівники традиційно проводять обласний конкурс вальників лісу.

Нинішній, вже 17-ий, пройшов наприкінці липня у Горбачівському лісництві Остерського держлісгоспу.

Учасників змагань зустрічали директор підприємства Юрій Кравчук та лісничий Андрій Падій. Вони провели екскурсію по розсаднику, щоб лісоруби побачили, як в теплицях з насінини виростає саджанець.

Побували гості і в міні-дендропарку, який кілька років тому створили лідери лісівничих профспілок з країн СНД, що приїздили до Сіверського краю на міжнародний симпозіум.

Взагалі обійстя Горбачівського лісництва вражає своєю красою, чудовим оформленням. Тут є на що подивитись і міністру, і лісорубу. Недаремно ж це лісництво вважається візитівкою лісового господарства Чернігівщини.

Відкрив конкурс начальник облуправління Андрій Пивовар.

- Професія вальника лісу, за всіма світовими стандартами, вважається однією з найнебезпечніших, - сказав він. - А людське життя - найвища цінність. І ніякі кубометри деревини, і гроші не варті того, щоб ризикувати життям лісоруба. Отож кожне таке змагання дає змогу його учасникам шліфувати свої виробничі навички і переконує в тому, як важливо завжди дотримуватися техніки безпеки. Ні на мить не забувайте, що від цього залежить і здоров'я, і життя виробничника.

У минулому році через події на Донбасі не було у нас конкурсу. Сьогодні немало лісівників Чернігівщини воює в АТО . Ми їм допомагаємо і словом, і ділом. Не забуваємо й про сім'ї наших воїнів.

Героїчно загинули в боях за єдність і незалежність України наші колеги Микола Лущик і Микола Пономаренко з Корюківського держлісгоспу. Вони були хорошими людьми і сумлінними трудівниками- лісорубами. І цьогорічні змагання - данина їх світлої пам'яті…

Андрій Олексійович побажав учасникам конкурсу вправності, фахового вміння і дотримання всіх необхідних вимог. Ось тоді й успіх з перемогою прийдуть.

На змагання прибуло 12 команд. Хоча представники Остерського військового держлісгоспу лише спостерігали за своїми суперниками., адже приїхали на такий захід вперше. Звичайно, поруч з лісорубами зі стажем стояли й молоді, ще не загартовані , що приїхали придивитися і повчитися.Всі команди були налаштовані на перемогу, а горбачовські лісівники добре підготували ділянку для змагань.

Головним суддею конкурсу, як і в попередні роки, був заступник начальника Чернігівського ОУЛМГ Олександр Кириченко. Його бойовим помічником -заступником став Петро Приходько, начальник відділу лісосировинних ресурсів облуправління. До складу суддівської комісії ввійшли вмілі фахівці лісової галузі області.

Слід відмітити, що всі члени команд у 5 видах суперництва - звалюванні дерева, заміні ланцюга, розкряжуванні комбінованим різом і точному розкряжуванні та обрізуванні гілок - продемонстрували професійну підготовку, вправність і наполегливість.

Звісно, найважче випробування - це звалювання дерева. Як кажуть лісоруби, треба виконати роботу так, щоб кілочок увійшов у землю. І Сергій Щуліпенко (Холминський держлісгосп), майстерність якого визнають всі суперники, і молодий лісівник Віталій Туз ( Городнянський держлісгосп) той кілочок таки увігнали!

До речі, Віталій раніше брав участь у юніорській команді, а зараз професійно виріс. На конкурсі у нього ІУ місце. Його товариш з колишнього колективу юніорів Іван Шевченко з Добрянського держлісгоспу у підсумку посів У місце. Молодці хлопці!

Порадував учасників змагань і майстер лісу Мекшунівського лісництва (ДП "Чернігівське лісове господарство") Микола Мартиненко. Він лісівник зі стажем ( понад десять років у галузі). І ось вирішив помірятися силами на конкурсі вальників лісу. Фортуна йому посміхнулася. Микола виборов ІІ місце. На третьому - Василь Васильцов з Н.- Сіверського держлісгоспу, який з року в рік успішно виступає на цих змаганнях.

Переможцем 17 обласного конкурсу вальників лісу став Сергій Щуліпенко з Гутянського лісництва Холминського держлісгоспу, один з найдосвідченіших лісорубів, який користується незаперечним авторитетом серед колег.

Від Товариства лісівників України та Чернігівського ОУЛМГ учасників змагань привітав і вручив нагороди головний суддя Олександр Кириченко та його помічники. Були гарні подарунки і від фірми "ТТТ", яку очолює Павло Товстиженко. ( Місток дружби між фірмою і лісівниками Сіверщини збудував її колишній керівник Михайло Товстиженко, якого торік не стало).

Завершився конкурс святковим обідом щирими побажаннями Сергію Щуліпенку удачі на Всеукраїнському конкурсі вальників лісу, де він представлятиме наш край.

Микола Тищенко, Чернігівське ОУЛМГ

Останні новини Чернігівщини

Будівельна діяльність Чернігівщини у січні–квітні 2020 року. ДОВІДКА

Будівельна діяльність Чернігівщини у січні–квітні 2020 року. ДОВІДКА 14:02

У січні–квітні 2020 р. обсяг виробленої будівельної продукції (виконаних будівельних робіт) підприємствами області склав 500 млн.грн.

Віталій Загайний офіційно представив голову Ніжинської РДА - Григорія Ковтуна

Віталій Загайний офіційно представив голову Ніжинської РДА - Григорія Ковтуна 13:41

5 червня Віталій Загайний, перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації, представив активу Ніжинського району Григорія Ковтуна, новопризначеного голову Ніжинської РДА.

Чернігівщина +5 хворих на коронавірусну інфекцію

Чернігівщина +5 хворих на коронавірусну інфекцію 13:31

Захворіли по одному жителю Ніжинського та Козелецького районів, а також двоє жителів Чернігівського – усі вони лікуються вдома. П’ятого хворого – жителя Чернігова, госпіталізували.

Чернігівщина – лідер за кількістю природоохоронних об’єктів

Чернігівщина – лідер за кількістю природоохоронних об’єктів 13:28

В області налічується 674 об’єкти природо-заповідного фонду, загальною площею майже 263 тисячі гектарів.

У Чернігові матеріальну допомогу від міста отримають 164 сім’ї з немовлятами

У Чернігові матеріальну допомогу від міста отримають 164 сім’ї з немовлятами 13:08

У Чернігові кожна родина при народженні малюка отримує підтримку від міста. Виплати здійснюються в рамках Програми підтримки народжуваності.

АНОНСИ ПОДІЙ