Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 квітня, 14:56:28

Прокуратура довела в суді незаконність укладених ДП «Чернігівторф» договорів

01.08.2015   10:15

Прокуратура м. Чернігова в господарському суді довела незаконність укладених ДП «Чернігівторф» угод, які фактично виводили майно та діяльність цього державного підприємства з-під контролю держави.

Йдеться про укладений у квітні цим підприємством з приватною фірмою договір про спільну діяльність та пов’язані з ним додаткові угоди.
 
Порушуючи вимоги законодавства, державне підприємство уклало договір одноособово, не узгодивши його ні з Державним концерном «Укрторф» як своїм головним підприємством, ні з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України — своїм органом управління.
 
Таким чином, були порушені вимоги Закону України «Про управління об’єктами державної власності» щодо погодження такого договору з органом управління, незалежної оцінки майна за ринковими цінами, розміру частки у спільній діяльності. Також угода порушує вимоги ч. 3 ст. 121 Господарського кодексу України та статуту підприємства про заборону об’єднувати свою діяльність з іншими суб’єктами господарювання та ряд інших положень господарського та цивільного законодавства України.
 
Як вже повідомлялося раніше, за цим договором державне підприємство надало у спільне користування свої основні засоби: будівлі, споруди, торфовидобувну техніку вартістю майже 11 млн грн. Однак керувати подальшою спільною діяльністю мало вже не державне, а саме приватна фірма. Натомість цей суб’єкт господарювання з Луганщини, демонструючи виконання умов договору, завезло на територію «Чернігівторфу»… вживане обладнання, яке не використовується при видобуванні торфу.
 
Отже, використання великого обсягу державного майна та отримання від цього прибутку, всупереч інтересам держави, було виведено з-під її контролю.
 
Для запобігання незаконному використанню державного майна позов прокуратури про визнання недійсними цього договору і додаткових угод до нього був поданий до суду одразу після виявлення цього факту.
 
Одночасно прокуратурою міста Чернігова зареєстровано кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України) посадовими особами цього державного підприємства.
 
Наразі досудове розслідування в ньому триває, результатом має бути притягнення винних осіб до відповідальності.
 
За інф. прокуратури м. Чернігова
 

Останні новини Чернігівщини

Увага! Тимчасові зміни у русі громадського транспорту! 12:27

Тролейбусні маршрути № 10 та №11 тимчасово (до усунення наслідків ракетного удару) не працюватимуть.

Вранці 17 квітня росіяни завдали 3 ракетних ударів по Чернігову. 12:18

"Наразі триває пошуково-рятувальна операція. Зараз вже можу казати про 9 загиблих, вбитих російськими терористами. Більше 20 поранених", - сказав в інтерв'ю телеканалу 1+1 начальник Чернігівської ОВА Вʼячеслав Чаус.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 08:45

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 4 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

17 квітня: цей день в Україні і світі

17 квітня: цей день в Україні і світі 08:22

ДЕНЬ 784 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 784 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини