Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 лютого, 20:23:05

Прокуратура довела в суді незаконність укладених ДП «Чернігівторф» договорів

01.08.2015   10:15

Прокуратура м. Чернігова в господарському суді довела незаконність укладених ДП «Чернігівторф» угод, які фактично виводили майно та діяльність цього державного підприємства з-під контролю держави.

Йдеться про укладений у квітні цим підприємством з приватною фірмою договір про спільну діяльність та пов’язані з ним додаткові угоди.
 
Порушуючи вимоги законодавства, державне підприємство уклало договір одноособово, не узгодивши його ні з Державним концерном «Укрторф» як своїм головним підприємством, ні з Міністерством енергетики та вугільної промисловості України — своїм органом управління.
 
Таким чином, були порушені вимоги Закону України «Про управління об’єктами державної власності» щодо погодження такого договору з органом управління, незалежної оцінки майна за ринковими цінами, розміру частки у спільній діяльності. Також угода порушує вимоги ч. 3 ст. 121 Господарського кодексу України та статуту підприємства про заборону об’єднувати свою діяльність з іншими суб’єктами господарювання та ряд інших положень господарського та цивільного законодавства України.
 
Як вже повідомлялося раніше, за цим договором державне підприємство надало у спільне користування свої основні засоби: будівлі, споруди, торфовидобувну техніку вартістю майже 11 млн грн. Однак керувати подальшою спільною діяльністю мало вже не державне, а саме приватна фірма. Натомість цей суб’єкт господарювання з Луганщини, демонструючи виконання умов договору, завезло на територію «Чернігівторфу»… вживане обладнання, яке не використовується при видобуванні торфу.
 
Отже, використання великого обсягу державного майна та отримання від цього прибутку, всупереч інтересам держави, було виведено з-під її контролю.
 
Для запобігання незаконному використанню державного майна позов прокуратури про визнання недійсними цього договору і додаткових угод до нього був поданий до суду одразу після виявлення цього факту.
 
Одночасно прокуратурою міста Чернігова зареєстровано кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України) посадовими особами цього державного підприємства.
 
Наразі досудове розслідування в ньому триває, результатом має бути притягнення винних осіб до відповідальності.
 
За інф. прокуратури м. Чернігова
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.