Які перепони очікують рятувальників під час гасіння пожеж на ринках
16 липня у Чернігові фахівці обласного Управління ДСНС України спільно з журналістами змоделювали ситуацію ніби у робочий час на Центральному та Привокзальному ринках виникли загоряння і на їх гасіння прибули пожежно-рятувальні підрозділи.

Для проведення такого заходу денна пора була обрана не випадково, адже до цього реальні пожежі виникали на ринках міста переважно вночі або вранці, коли тут не було людно. Це давало рятувальникам хоч-якусь можливість проїхати між торговими рядами до осередку горіння.
Сьогодні ж ми побачили зовсім протилежну ситуацію. Вдень продавці розміщують свій товар не тільки на прилавках, але й на 1-1,5 м попереду і навпроти них. Крім того, деякі люди хаотично ставлять лотки та ятки у міжрядді. Як результат, по старій території Центрального та по всьому Привокзальному ринкам навіть важко пройти, а проїхати тут безперешкодно екстреним службам взагалі неможливо. Це значно затримує час їх прибуття у випадку пожежі чи іншої надзвичайної події.
Друга проблема пов’язана з протипожежним водопостачанням. Чомусь багато людей вважає, що запасу води у пожежному автомобілі повинно вистачати надовго. В дійсності це не так. Найпоширеніший вид цистерни має ємність 2350 л, а мінімальна витрата води при найслабшому режимі роботи одного ствола складає 2 л/сек. Провівши нескладний математичний розрахунок, отримаємо час закінчення запасу води максимум через 20 хвилин. І це за умови гасіння пожежі, що не набула значних розмірів. У випадку коли палає, скажімо, житловий будинок, виробнича чи торгова будівля і для їх гасіння вже необхідно використовувати кілька стволів, то й час спустошення цистерни зменшується у 2-3 рази. Вважаємо, що це і є приводом коли окремі люди говорять: «пожежники приїхали на гасіння без води».
Для того, щоб рятувальники мали можливість поновлювати витрачений в ході гасіння запас води, у населених пунктах розміщують пожежні гідранти та водойми. Разом з тим, на територіях Привокзального та Центрального ринків пожежні гідранти відсутні. Як результат, у випадку пожежі рятувальникам доведеться додатково витратити час на прокладання близько сотні метрів ліній водопостачання від пожежних гідрантів, що розташовані на сусідніх вулицях. При цьому вогонь завдасть не тільки додаткові матеріальні збитки, але може створити загрозу життю людей.
З цим слід зазначити, що на Центральному ринку колись були пожежні гідранти, але згодом їх заасфальтували. Поновити протипожежне водопостачання керівництво ринку обіцяє до кінця поточного року.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).