Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 травня, 19:38:24

Які перепони очікують рятувальників під час гасіння пожеж на ринках

17.07.2015   08:19

16 липня у Чернігові фахівці обласного Управління ДСНС України спільно з журналістами змоделювали ситуацію ніби у робочий час на Центральному та Привокзальному ринках виникли загоряння і на їх гасіння прибули пожежно-рятувальні підрозділи.

Для проведення такого заходу денна пора була обрана не випадково, адже до цього реальні пожежі виникали на ринках міста переважно вночі або вранці, коли тут не було людно. Це давало рятувальникам хоч-якусь можливість проїхати між торговими рядами до осередку горіння.

Сьогодні ж ми побачили зовсім протилежну ситуацію. Вдень продавці розміщують свій товар не тільки на прилавках, але й на 1-1,5 м попереду і навпроти них. Крім того, деякі люди хаотично ставлять лотки та ятки у міжрядді. Як результат, по старій території Центрального та по всьому Привокзальному ринкам навіть важко пройти, а проїхати тут безперешкодно екстреним службам взагалі неможливо. Це значно затримує час їх прибуття у випадку пожежі чи іншої надзвичайної події.

Друга проблема пов’язана з протипожежним водопостачанням. Чомусь багато людей вважає, що запасу води у пожежному автомобілі повинно вистачати надовго. В дійсності це не так. Найпоширеніший вид цистерни має ємність 2350 л, а мінімальна витрата води при найслабшому режимі роботи одного ствола складає 2 л/сек. Провівши нескладний математичний розрахунок, отримаємо час закінчення запасу води максимум через 20 хвилин. І це за умови гасіння пожежі, що не набула значних розмірів. У випадку коли палає, скажімо, житловий будинок, виробнича чи торгова будівля і для їх гасіння вже необхідно використовувати кілька стволів, то й час спустошення цистерни зменшується у 2-3 рази. Вважаємо, що це і є приводом коли окремі люди говорять: «пожежники приїхали на гасіння без води».

Для того, щоб рятувальники мали можливість поновлювати витрачений в ході гасіння запас води, у населених пунктах розміщують пожежні гідранти та водойми. Разом з тим, на територіях Привокзального та Центрального ринків пожежні гідранти відсутні. Як результат, у випадку пожежі рятувальникам доведеться додатково витратити час на прокладання близько сотні метрів ліній водопостачання від пожежних гідрантів, що розташовані на сусідніх вулицях. При цьому вогонь завдасть не тільки додаткові матеріальні збитки, але може створити загрозу життю людей.

З цим слід зазначити, що на Центральному ринку колись були пожежні гідранти, але згодом їх заасфальтували. Поновити протипожежне водопостачання керівництво ринку обіцяє до кінця поточного року.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 25 нових випадків COVID-19

Виявлено 25 нових випадків COVID-19 17:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 травня в області зафіксовано 25 нових випадків COVID-19.

Національний заповідник

Національний заповідник "Чернігів стародавній" відновлює екскурсійну діяльність 17:10

З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах).

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА 16:36

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області на 1 квітня 2021 року становила 10,7 млн.грн.

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі 13:54

У Чернігові відсьогодні відновлюється робота міського пасажирського транспорту у звичайному режимі. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 травня.

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху 13:08

6 травня о 01:36 до Служби порятунку "101" у м. Коріківка надійшло повідомлення про пожежу будівлі деревообробного цеху ТОВ "Ванесса", що у районному центрі.