10-річну Валерію на водоймі врятували юнаки
Надзвичайна подія, яка могла призвести до нещасного випадку, сталася в Ічні на Міському ставу.

7 липня, саме на Івана Купала, на водоймі ледь не потонули десятирічні подружки-однокласниці Вікторія Кирій та Валерія Сіренко. Останню дівчинку діставали вже з дна ставка юнаки Максим Швець та Ігор Крекотень.
Як розповіли хлопці-рятівники, після обіду людей на пляжі було не багато, чоловік десять.
– Із дорослих лише дві літні жінки, три середнього віку та кілька молодих дівчат. У воді плескалися дві дівчинки, – згадує 18-річний Максим Швець. – Ми з Ігорем теж купалися. Раптом якась жінка крикнула з берега: «Хлопці, дівчинки немає!». Ми кинулися пірнати, шукали під водою зниклу малу. Як з’ясувалося пізніше, одна з цих дівчаток стрибнула на іншу, але ще борсалася і трималася на воді. Це побачили дорослі дівчата і витягли її. А друга дівчинка пішла на дно.
– Пірнали ми двічі, чи тричі, – додає Ігор Крекотень. – Метрів за десять від берега на дні, Максим наткнувся на потонулу дівчинку. Йому вдалося схопити її за ніжку і випливти на поверхню. Я підхопив малу під руки. Витягли на берег. Тепер знаємо, що рятували Леру.
Хлопці кажуть, що й самі злякалися. Думали, що запізнилися: дівчинка була непритомна, губи сині, очі розплющені. На березі якісь жінка та чоловік (звідкись прибіг) надали їй необхідну допомогу. Дитина почала кашляти, до неї повернулась свідомість. Хтось викликав швидку допомогу. На місце прибули медики, які доправили Валерію Швець до ЦРЛ.
За словами районного педіатра Людмили Юзефович, дівчинка поступила в тяжкому стані. Через брудні води, які потрапили в її легені, піднялася висока температура, розвинулася аспіраційна пневмонія. Після проведених реанімаційних заходів, медики оцінюють стан здоров’я дівчинки як задовільний. Нині Валерія лікується у дитячому відділенні.
Той день не може забути й сама Валерія, і її рідні. За словами її мами Наталії, доньку відпустила у парк на гойдалки. А що з подружкою підуть на ставок і гадки не мала. Про те, що сталося з Лерою, рідні дізналася від сусідів, яким зателефонували з лікарні.
– Ми гралися у воді. Віка на мене стрибнула і пішла під воду. Більше нічого не пам’ятаю, – пригадує врятована Валерія Сіренко. – У машині чула, як дядя лікар казав: «Не заплющуй очки».
Наступного дня Максим та Ігор провідали Валерію у лікарні. Принесли солодощі, побажали дівчинці швидкого одужання. А рідні дякували юнакам за порятунок їхньої кровинки. Хлопці молодці, не розгубилися, вони справжні герої!
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.