Які перешкоди до прозорості місцевих рад Чернігівської області
Регламенти міських рад Чернігівської області не відповідають вимогам українського законодавства.

Так у більшості місцевих рад діють обмеження щодо вільного доступу громадян до колегіальних органів місцевої влади: сесій рад, засідань виконкомів та комісій. Скрізь від громадян, а подекуди і журналістів вимагають попередньої реєстрації, а потім депутати чи чиновники голосують за допуск громадян на своє засідання.
Також у регламентах міських ради не закріплено чітких норм щодо оприлюднення проектів рішень та самих рішень, які були ухвалені. Нагадаємо, що законодавство встановлює чіткі вимоги до органів влади щодо оприлюднення – за 20 робочих днів для проектів рішень і 5 днів для ухвалених рішень.
На практиці, наприклад в Чернігові, проекти рішень оприлюднюються за 10 днів до початку сесії, а рішення після їх прийняття також з’являються з порушенням п’ятиденного терміну.
Відзначимо, що більшість регламентів рад приймалося одразу після місцевих виборів 2010 року, тобто до вступу в силу закону України «Про доступ до публічної інформації».
Водночас депутати місцевих рад та чиновники не поспішають приводити свої внутрішні документи щодо відкритості і доступності роботи у відповідність до норм чинного законодавча.
Саме на вивчення та надання органам влади відповідних рекомендацій і спрямований проект, що в травні 2015 року стартував у Чернігівській області під керівництвом Центру політичних студій та аналітики спрямований на підвищення рівня прозорості місцевих рад.
Прозорість діяльності місцевих органів самоврядування складається з кількох компонентів – це відповідність передусім Статутів, регламентів міських рад, положень про діяльність виконавчих комітетів та постійних комісій основним вимогам українського антикорупційного законодавства, зокрема, закону «Про доступ до публічної інформації»
В рамках нового спільного проекту кількох громадських організацій аналізуються відповідні нормативно-правові акти міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверського, Мени, Носівки та Городні, а також Чернігівської обласної ради.
Даний проект виконується в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ”.
Останні новини Чернігівщини
1–2 липня у Чернігові перевірятимуть систему оповіщення населення — просимо зберігати спокій 17:46
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради повідомляє
День спільнодії: на Чернігівщині знайомились з психологічними практиками МВС в межах програми «Ти як?» 17:25
У межах Дня спільнодії психологи Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії, прикордонного загону поділились можливостями у сфері ментального здоров’я, зокрема представили проєкт «Пункт психологічних практик», спрямований на формування звички піклуватися про психічне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак та зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
Поліцейські Ніжинщини затримали чоловіка, який скоїв замах на вбивство родички 16:32
Поліцейські встановили, що на ґрунті давнього конфлікту місцевий мешканець вистрілив з рушниці у дружину свого брата. Поранену жінку госпіталізовано.
За матеріалами СБУ 11 років тюрми заочно отримав митрополит УПЦ (МП), який благословив війну рф проти України 16:11
За матеріалами Служби безпеки до 11 років позбавлення волі заочно засуджено підсанкційного митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка, який співпрацює з рашистами на тимчасово захоплених територіях.
“Чернігівські гуляння” — мистецьке спілкування у дворику філармонійного центру 15:41
Традиційні танці, народні пісні посідають чільне місце в українській культурі.