«Доступна медицина», - найбільший соціальний проект на Чернігівщині
Серцево-судинні захворювання, гіпертонія та хвороби шкіри…До лікарів, які працюють за програмою «Доступна медицина» щодня приходить більш ніж 300 чернігівців. Тут не треба стояти в черзі. А головне ні за що не треба платити.

Найкращі медики з Києва та Чернігова приймають пацієнтів в нашому місті, в Ріпкинському та Чернігівському районах. Зі столиці приїхала бригада в кількості тридцяти чоловік. А це першокласні лікарі. Вони на місці обстежують та призначають лікування.
Все це відбувається в рамках наймаштабнішого соціального проекту на Чернігівщині, який реалізує благодійний фонд "Поліський оберіг".
Владислав Атрошенко переконує, що якісна медицина повинна бути одним із головних пріоритетів для держави. «В нинішніх умовах, коли мінімальна зарплатня не більш двох тисяч гривень, а пенсії ще менші, не кожна людина може дозволити собі гідне лікування та діагностику. Хоча наша медицина безкоштовна, та за все доводиться платити. Ми надаємо можливість людям пройти комплексне обстеження безкоштовно», - розповідає меценат.
Владислав Атрошенко з повагою ставиться до людських проблем. Кожен пункт, де надають медичну допомогу він відвідує особисто. Перевіряє, як працює новітнє обладнання та чи вистачає медикам необхідних препаратів. Найболючіше питання з медичним обслуговуванняв відчувають селяни, зізнаються волонтери. А тому це стало однією із головних причин такої ініціативи. Людмила Гончаренко працює адміністратором на пунктах доступної медицини. Вона каже, що серед людей, які приходять до цих лікарів, є такі хвороби, про які вони й не знали. «Ось нещодавно до нас прийшла мама з дванадцятилітнім хлопчиком, - згадує Людмила. – Так от, вони уже побували в кількох лікарнях і ніхто не поставив їм діагноз. Коли прийшли до нашої дерматолога, то вона одразу назанчила лікування. Ось кілька днів тому мама приходила дякувати.»
Багато випадків, коли хворобу діагностують вперше. Люди живуть із захворюаванням і навіть не здогадуються про нього. А від так, акція Атрошенка «Доступна медицина» дійсно рятує життя людей.
Наталія Шукаєва працює в «швидкій» міста Київ. Вона з радістю приїхала в Чернігів на запрошення фонду «Поліський оберіг».
«Зараз дуже багато людей, які звертаються з проблемами гіпертонії та цукровим діабетом,- каже лікарка. – Ми надаємо їм допомогу одразу на місцях. Якщо потрібно, то й ліки даємо.»
Проблема медицини для населення – сьогодні загострилася. Адже, хоч вона має бути безкоштовною. Та нині не кожен може витратити гроші на комплексне обстеження та лікування. А тому люди – перебувають в зоні ризику – часто не мають коштів навіть на найпростіші ліки. Владислав Атрошенко започаткував таку акцію одразу, як тільки до нього почали звертатися люди з проханням про допомогу. Він зізнаєтеся – здоров’я – це не те на чому можна економити. А тому в нашій області працюють найкращі професіонали.
За день до одного пункту «доступної медицини» в Ріпкинському районі приходить більш ніж півтори сотні пацієнтів. Старенькі тут взагалі не звертаються до лікарів і не тому, що у них нічого не болить. Дістатися до професійного обладнання у їх ньому віці складно. Щоби пройти обстеження треба їхати в обласну лікарню за діагностику заплатити гроші. А тут волонтери, щопрацюють на кожному пункті, допоможуть пройти, зареєструватися та обстежитись у прорфесійних лікарів. З початку акції допомогу отримали більше 30 000 жителів міста Чернігова, Ріпкинського та Чернігівського районів. Медична акція - системна робота фонду "Поліський оберіг". Вона триватиме й надалі.
PR
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).