13 мільйонів гривень щоб убезпечити Чернігів від екологічної катастрофи
Постійні проблеми з фінансуванням нашого регіону, призвели до того, що ми стоїмо на порозі техногенної катастрофи. Місто фактично залишилося на одинці перед загрозою, яка стосується не лише Чернігова.

Через аварійний стан головного колектора міської каналізації існує реальна можливість викиду стічних вод у Десну. Аби не сталося екологічної катастрофи потрібно 13 млн. грн. які дозволять замінити 1,2 км аварійного трубопроводу.
Проблеми з колектором розпочалися ще у 2000-х роках. Тоді, час від часу, виникали аварійні ситуації, які, на щастя, вдавалося швидко локалізувати та ліквідувати. Згодом стало зрозуміло, що без капітального ремонту каналізаційної мережі не обійтись. Замінювати трубопровід розпочали ще у 2004-му році. За цей час вдалося відремонтувати ділянку в 2,9 км: від вулиці Лісковицькою до гідрокар’єру. Але через брак коштів на сьогодні ремонт головної каналізаційної системи міста «заморожено».
За словами директора КП «Водоканал» Олександра Шкіня, колектор побудували у 70-80ті роки минулого століття. Звісно, необхідно було вже давно зробити капітальний ремонт, але не завжди вистачало фінансування. Сьогодні спостерігається критична ситуація у тій частині трубопроводу, яка пролягає по вулицях Кропивницького та Високій. Справа в тому, що на цій ділянці щодня перекачується майже 40 тис. м куб нечищених стоків від населення та підприємств міста. А у випадку прориву труб стоки потечуть прямо у Десну. Окрім того, на цій ділянці немає резервних трубопроводів, по яких тимчасово можна було б перекачувати стічні води. А це серйозна загроза для підтоплення навколишніх будинків.
Реальність екологічної катастрофи суттєво непокоїть екологів. «Десна – не лише головна водна артерія Чернігова та області. Річка забезпечує водою і столицю України. Якщо колектор не витримає навантаження – станеться лихо державного масштабу. Уявіть, що буде з рибою. Про «життя» в Десні можна буде надовго забути», - розповів нам експерт у галузі екології Павло Дмитренко. На думку Дмитренка, необхідно всіма можливими способами якомога швидше завершити капітальний ремонт аварійного колектора. Якщо знехтувати проблемою, наслідки можуть бути фатальними.
Виникає логічне питання: де взяти необхідні 13 млн. грн. коштів? Адже у міста їх просто немає. У бюджеті на 2015 рік статті про капітальний ремонт міської каналізації немає. Попри це місцеві депутати активно працюють над тим, аби знайти потрібні 13 мільйонів. Однак, ситуацію може виправити центральна влада, адже, судячи з наявних ризиків можлива екологічна катастрофа стосується не лише Чернігова.
PR
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.