За позовом прокуратури Чернігівської області суд зобов’язав Чернігівську міськраду прийняти вузлову лікарню залізниці в комунальну власність міста
18 травня, рішенням господарського суду задоволено позов прокуратури Чернігівської області до Чернігівської міської ради про зобов’язання прийняти в комунальну власність територіальної громади Чернігова Вузлову лікарню станції Чернігів Південно-Західної залізниці.
Позовні вимоги прокуратури ґрунтувалися на тому, що у 2015 році законодавством передбачено фінансування таких лікарень за рахунок місцевих бюджетів та, відповідно, їх переведення з державної у комунальну власність.
Окрім того, видатки для фінансового забезпечення вузлової лікарні станції Чернігів включено до загального обсягу медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (згідно додатку №10 до Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік»).
Оскільки лікарня знаходиться на території міста Чернігова та здебільшого обслуговує його мешканців, вона повинна бути передана в комунальну власність саме міської територіальної громади.
Дії, необхідні для такої передачі, Міністерством інфраструктури України виконано; сам заклад неодноразово звертався до керівництва міста з відповідними листами. Проте, позитивного рішення він не отримував.
Без передачі лікарні на баланс міської ради її фінансування за рахунок місцевого бюджету та подальше отримання відповідної державної субвенції неможливі.
Через зволікання з прийняттям лікарні в комунальну власність її працівники з початку року не отримують заробітної плати.
Своїм рішенням суд підтвердив правову позицію прокуратури: таке станови ще є грубим порушенням вимог законодавства.
Як вже повідомлялося раніше, в інших регіонах України процедуру перепідпорядкування цілісних майнових комплексів залізничних лікарень проведено й питання їх фінансування вирішено.
Останні новини Чернігівщини
СБУ повідомила про заочну підозру жителю Чернігівщини, який воює на боці рф 14:21
Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного зрадника, який добровільно перейшов на бік ворога та воює проти Сил оборони.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:58
Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію техногенного характеру та 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 5 осіб та 3 особи постраждали.
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Корюківському районі 10:21
5 лютого, близько 14:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Чернігів-Мена-Сосниця-Гремʼяч сталась ДТП.
Внаслідок російських обстрілів на Чернігівщині пошкоджені житлові будинки: поліція документує наслідки ворожих атак 10:19
Ворожа армія вкотре атакувала безпілотниками Чернігівщину.
6 лютого: цей день в Україні і світі 08:46
День 1444 Російська агресія - Day 1444 Russian aggression