Чи варто реанімувати "напівживу" залізничну лікарню?
У Чернігівській міській раді триває вивчення ситуації, що склалася з вузловою лікарнею станції Чернігів Південно-Західної залізниці внаслідок відмови власника від її подальшого утримання.

За інформацією секретаря міської ради Владислава Кухаря, проведено ретельне обстеження технічного стану основних засобів. «Ми не маємо морального права перед медичною спільнотою міста взяти «кота в мішку» і тим самим позбавити решту діючих закладів достатнього фінансування», - переконаний керівник.
Як з’ясували фахівці управління капітального будівництва міської ради, знос більшості будівель лікарні складає від 25 до 63 відсотків. Так, будівля самої лікарні була зведена майже століття тому – в 1929 році. Тим же роком датується зведення корпусу поліклініки. Решта приміщень будувалися в 1930, 1940, 1963 роках. У найгіршому стані – вікна та двері, а звідси додаткові витрати на обігрів приміщень. Також занедбані внутрішні комунікації – водопостачання і водовідведення, електрика. Досить лише уявити, в яку «копійку» обходиться утримання всього лікарняного комплексу.
Фактично, лише на відновлення будівель лікарні для їх нормального функціонування потрібно близько 20 млн. грн. При цьому мова взагалі не йде про медичне обладнання – діагностичне чи лікувальне.
Не один рік місто наполегливо рухається в напрямку посилення енергозбереження, особливо в бюджетних закладах. І якби ми навіть мали ці зайві 20 мільйонів, то чи не ефективніше було б їх спрямувати на ремонт дахів, вікон та дверей у ефективно працюючих міських закладах?
В управлінні охорони здоров’я міської ради позиція чітка: для Чернігова і чернігівців цілком достатньо тих закладів, які є на сьогодні. Можна знайти можливості працевлаштувати людей, хоча деяких потрібних спеціалістів «Укрзалізниця» вже прилаштувала у інші свої заклади.
Доля залізничної лікарні з урахуванням усіх «за» і «проти» вирішуватиметься на сесії міської ради.
Останні новини Чернігівщини
Шість шкіл області отримали STEM-субвенцію в межах «Профільної» 11:59
Так, сучасні освітні простори цьогоріч запрацюють у школах Мени, Козельця, Новгород-Сіверського, Бахмача, Прилук і Чернігова.

Корюківські поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, вміст алкоголю в крові якого перевищував допустиму межу у 15 разів 11:53
Співробітники сектору реагування патрульної поліції Корюківського райвідділу склали на правопорушника адміністративні матеріали за фактом керування автомобілем у нетверезому стані.
Чернігівські поліцейські розслідують обставини автопригоди, в якій травмувався неповнолітній пішохід 11:51
17 червня о 14-й годині до поліції надійшла інформація, що водійка легковика здійснила наїзд на 13-річного хлопчика, який переходив проїзну частину дороги по нерегульованому пішохідному переходу. На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група Чернігівського райуправління поліції.

Послуги служби зайнятості ветеранам війни 11:45
Щоб допомогти ветеранам війни адаптуватися до мирного життя, знайти роботу і побудувати кар’єру, служба зайнятості пропонує їм низку дієвих послуг та заохочує роботодавців працевлаштовувати таких громадян.
Ракетний удар по Чернігову в ніч на 17 червня 11:42
У ніч на 17 червня 2025 року по території міста Чернігів було завдано ракетного удару. На щастя, жертв серед цивільного населення немає.