Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 14:46:15

Прокуратура вимагає повернути в державну власність приватизований об’єкт незавершеного будівництва, який 7 років поспіль руйнується при бездіяльності нового власника

31.03.2015   16:06

Прокуратурою Чернігівської області в інтересах держави заявлений до господарського суду позов про розірвання договору купівлі-продажу та повернення у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівщини об’єкту незавершеного будівництва — комплексу будов і споруд Прилуцької районної лікарні.

Встановлено, що цей об’єкт незавершеного будівництва з готовністю 30% приватизований у 2007 році. Переможець торгів сплатив за нього менше 400 тис грн.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про особливості приватизації об’єктів незавершеного будівництва», обов’язковою умовою їх приватизації є встановлення строку завершення будівництва. За договором купівлі-продажу, покупець зобов’язувався завершити будівництво цього об’єкта приватизації без збереження профілю протягом трьох років.

Через невиконання ним даних зобов’язань термін дії договору неодноразово продовжувався. У той же час, через бездіяльність покупця технічний стан об’єкта приватизації погіршився: під дією атмосферних впливів почалися процеси руйнації цегельної кладки будівель головного корпусу та харчового блоку. Це зафіксовано в актах поточних перевірок, здійснених органами приватизації — однак їх висновки покупцем залишені без реагування.

Підсумковою перевіркою виконання умов договору купівлі-продажу, проведеною в жовтні минулого року комісією Управління комунального майна Чернігівської обласної ради за участю директора підприємства-покупця та заступника Прилуцького міського голови, у черговий раз підтверджено факт відсутності початку будівельних робіт.

Водночас, покупець, який не вживав заходів для збереження об’єкта, у черговий раз вніс клопотання про продовження добудови об’єкта приватизації до кінця 2015 року.

Усе це суперечить вимогам ст. 27 Закону України «Про приватизацію державного майна». Згідно неї, строк виконання зобов’язань, визначених у договорі купівлі-продажу такого майна, не повинен перевищувати п’яти років. У цьому ж випадку термін дії договору вже продовжувався для його виконання на строк понад 7 років.


Довідково:

За ст. 19 Закону України «Про особливості приватизації об’єктів незавершеного будівництва», у разі невиконання вимог закону щодо строку завершення будівництва таких об’єктів договір щодо їх купівлі-продажу підлягає розірванню у встановленому законом порядку. При цьому покупець, з яким розірвано договір купівлі-продажу, повертає об’єкт приватизації у державну власність, а також відшкодовує державі збитки, завдані невиконанням умов угоди.

 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.