Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 08:28:59

Прокуратура притягне до відповідальності посадовців райдержадміністрації, які не контролювали використання земель району

31.03.2015   07:54

Прокуратурою Чернігівської області розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовцями Чернігівської райдержадміністрації (за ознаками ст. 364 Кримінального кодексу України), що призвело до безоплатного використання земель сільськогосподарського призначення та збитків бюджету.

Встановлено, що за прийнятими у 2010-2011 роках розпорядженнями голови Чернігівської райдержадміністрації однією з приватних структур району розроблено документацію із землеустрою щодо набуття в оренду невитребуваних земельних часток (паїв) орієнтовною площею 3,7 тис га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території десяти сільських рад району.

Не зважаючи на те, що процедура набуття у користування земель, як це передбачено ст. 125,126 Земельного кодексу України, не була завершена, комерційне товариство приступило до їх використання. Упродовж понад трьох років воно проводило обробіток землі, здійснювало господарську діяльність на них, у той час як місцевими бюджетами кошти за її використання не отримувалися.

Чернігівською райдержадміністрацією, як розпорядником земель, усупереч вимогам земельного законодавства, виконання власних розпоряджень не проконтрольовано. Не зважаючи на тривалий період безпідставного використання землі комерційною структурою, заходи до укладення договорів оренди не вжито, до контролюючих органів розпорядник землі не звертався, нарахування завданих бюджету збитків та їх стягнення не ініціювалося.

Безоплатним використанням земель бюджету завдано значні збитки.

Останні новини Чернігівщини

У Куликівській громаді відкрився сучасний ЦНАП європейського рівня

У Куликівській громаді відкрився сучасний ЦНАП європейського рівня 08:28

21 листопада у Куликівській об’єднаній територіальній громаді урочисто відкрили Центр надання адміністративних послуг, модернізований за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Новому часові - нові зміни: у фокусі уваги питання Ялівщини

Новому часові - нові зміни: у фокусі уваги питання Ялівщини 08:19

20 листопада відбулося засідання за круглим столом на тему «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина»: очікування та реальність». Його провів комітет Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини».

Проєкт міського бюджету Чернігова на 2020 рік: основні цифри та тенденції

Проєкт міського бюджету Чернігова на 2020 рік: основні цифри та тенденції 08:08

Проєкт узгоджений з Законом України «Про державний бюджет на 2020 рік», прийнятим 14 листопада.

Сільськогосподарські угіддя повертаються у розпорядження держави

Сільськогосподарські угіддя повертаються у розпорядження держави 07:49

Земельним кодексом України передбачено, що правом на безоплатну приватизацію земель громадянин може скористатися лише один раз по кожному виду використання.

В Семенівці поліція викрила порушника, який автівкою зніс зупинку

В Семенівці поліція викрила порушника, який автівкою зніс зупинку 07:44

Група реагування патрульної поліції ідентифікувала дзеркало заднього виду, що лишилося на місці пригоди, і вийшла на водія-втікача.