Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 липня, 02:50:58

Прокуратура притягне до відповідальності посадовців райдержадміністрації, які не контролювали використання земель району

31.03.2015   07:54

Прокуратурою Чернігівської області розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем посадовцями Чернігівської райдержадміністрації (за ознаками ст. 364 Кримінального кодексу України), що призвело до безоплатного використання земель сільськогосподарського призначення та збитків бюджету.

Встановлено, що за прийнятими у 2010-2011 роках розпорядженнями голови Чернігівської райдержадміністрації однією з приватних структур району розроблено документацію із землеустрою щодо набуття в оренду невитребуваних земельних часток (паїв) орієнтовною площею 3,7 тис га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території десяти сільських рад району.

Не зважаючи на те, що процедура набуття у користування земель, як це передбачено ст. 125,126 Земельного кодексу України, не була завершена, комерційне товариство приступило до їх використання. Упродовж понад трьох років воно проводило обробіток землі, здійснювало господарську діяльність на них, у той час як місцевими бюджетами кошти за її використання не отримувалися.

Чернігівською райдержадміністрацією, як розпорядником земель, усупереч вимогам земельного законодавства, виконання власних розпоряджень не проконтрольовано. Не зважаючи на тривалий період безпідставного використання землі комерційною структурою, заходи до укладення договорів оренди не вжито, до контролюючих органів розпорядник землі не звертався, нарахування завданих бюджету збитків та їх стягнення не ініціювалося.

Безоплатним використанням земель бюджету завдано значні збитки.

Останні новини Чернігівщини

Відбувся конкурс на посаду директора дитячого закладу оздоровлення та відпочинку

Відбувся конкурс на посаду директора дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "ДИВОСВІТ" 16:28

У обласній державній адміністрації відбувся заключний етап конкурсного відбору на посаду директора Позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «ДИВОСВІТ» Чернігівської обласної ради.

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось засідання виконавчого комітету 16:22

2 липня відбулося засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Прилуках відкрито кімнату-експозицію Олега Кошового

У Прилуках відкрито кімнату-експозицію Олега Кошового 13:01

Карантин вносить свої обмеження в роботу кожного закладу, кожної організації, да і в життя кожної людини. Але не залежно ні від чого хочеться працювати і щось творити.

Витрати населення області. ДОВІДКА

Витрати населення області. ДОВІДКА 12:45

За підсумками проведеного вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, сукупні витрати одного домогосподарства в області у 2019 році становили в середньому 9996 грн на місяць, що на 9% більше, ніж у 2018 році.

Моніторингові дослідження якості води

Моніторингові дослідження якості води 12:39

За результатами досліджень мікробіологічні показники якості поверхневих водойм відповідають вимогам нормативних документів.