Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 жовтня, 10:01:00

Прокуратурою заявлено до суду позов про повернення в користування держави 43 га земель, які фіктивні фермери намагались використати для безоплатної приватизації

25.03.2015   07:36

Прокуратура Ріпкинського району звернулася до суду з позовом про припинення права постійного користування земельною ділянкою площею 43 га вартістю майже 1 млн грн. Позов заявлено в інтересах держави в особі Головного управління Держземагенства у Чернігівській області.

Встановлено, що дана земельна ділянка була передана громадянину для створення фермерського господарства. Однак, невдовзі після створення такого господарства його члени звернулися до Ріпкинської райдержадміністрації з заявами про безоплатне одержання кожним із них землі в розмірі земельної частки (паю) у власність. Така можливість дійсно передбачена законодавством для членів фермерських господарств.

Але після цього дане господарство за ініціативою його голови було визнано банкрутом, його державна реєстрація припинена.

При обстеженні цієї земельної ділянки встановлено, що насправді її обробіток давно не здійснюється. Земля перебуває в занедбаному стані: заросла бур’яном, кущами та деревами, що призвело до поширення шкідників і хвороб та в подальшому не дасть можливості використовувати її за цільовим призначенням.

Згідно норм ст. 141 Земельного кодексу України, як припинення діяльності господарства, так і використання землі не за цільовим призначенням є підставами для припинення права користування нею. Як наслідок, і подальшого виділення земельних часток та їх безоплатної приватизації за таких обставин теж відбуватись не повинно.

Заявлений прокуратурою позов наразі перебуває в провадженні суду.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулося засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулося засідання виконавчого комітету 09:21

29 жовтня відбулося чергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Чернігів: з 1 листопада рух автотранспорту вулицею Мстиславською від Київської стає одностороннім - у напрямку вул. Шевченка

Чернігів: з 1 листопада рух автотранспорту вулицею Мстиславською від Київської стає одностороннім - у напрямку вул. Шевченка 09:13

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради, сьогодні 29 жовтня, прийняв рішення щодо введення з 1 листопада одностороннього руху транспортних засобів на ділянці дороги вул. Мстиславської від вул. Київської до вул. Шевченка в напрямку останньої.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:56

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 29 жовтня до 8:00 30 жовтня 2020 року.

Протягом 9 місяців Держпродспоживслужба обстежила понад 17560 об'єктів нагляду щодо виконання ними протиепідемічних вимог

Протягом 9 місяців Держпродспоживслужба обстежила понад 17560 об'єктів нагляду щодо виконання ними протиепідемічних вимог 08:40

Фахівці Держпродспоживслужби у сфері санітарного законодавства від початку року виконали значний обсяг роботи для запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2.