Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 15:04:41

За позовом прокуратури родовище торфу розміром 275 га повернуто державі з незаконної оренди

23.03.2015   14:52

Прокуратура Чернігівської області шляхом представництва інтересів держави в суді повернула з незаконної оренди 275 га земель вартістю 4,5 млн грн на території Смолинської сільської ради Чернігівського району, які є родовищем торфу «Гнилуське».

Рішенням Чернігівського районного суду від 6 березня позовні вимоги прокуратури задоволено повністю, відповідні розпорядчі акти Головного управління Держземагентства у Чернігівській області та договір оренди цієї землі визнано недійсними.

Встановлено, що при наданні земельної ділянки в довгострокову оренду на 25 років буцімто для ведення фермерського господарства було порушено вимоги Земельного кодексу України, Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації», Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про фермерське господарство».

А саме, головне управління держкомзему в області розпорядилося землями, які належать до особливо цінних і право розпорядження якими має лише Кабінет Міністрів України. Вся площа ділянки вкрита мережею штучних водних об’єктів — осушувальних каналів, — але проект землеустрою з органом водного господарства не погоджувався. Державна експертиза проекту землеустрою, передбачена законодавством при відведенні ділянки особливо цінних земель, не проводилася. Межі ділянки з суміжними землекористувачами не погоджувалися.

Окрім того, фермерського господарства орендар так і не зареєстрував, сільськогосподарська техніка в нього відсутня.

Землі торфородовища повернуто державі для збереження можливості їх подальшого цільового використання з дотриманням вимог законодавства.

Останні новини Чернігівщини

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди  Державної прикордонної служби

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди Державної прикордонної служби 12:11

На території Чернігівського обласного збірного пункту пройшли урочисті заходи з нагоди відправки 15 новобранців до Головного навчального центру Державної прикордонної служби імені генерал-майора Ігоря Момота.

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР 11:45

15 квітня, відбулося засідання регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися коштом ДФРР на 2022 рік.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра, який під час нересту незаконно добув 19 кг риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра, який під час нересту незаконно добув 19 кг риби 11:28

16 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на озері поблизу с. Смолин Гончарівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.