Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 08:38:22

За позовом прокуратури родовище торфу розміром 275 га повернуто державі з незаконної оренди

23.03.2015   14:52

Прокуратура Чернігівської області шляхом представництва інтересів держави в суді повернула з незаконної оренди 275 га земель вартістю 4,5 млн грн на території Смолинської сільської ради Чернігівського району, які є родовищем торфу «Гнилуське».

Рішенням Чернігівського районного суду від 6 березня позовні вимоги прокуратури задоволено повністю, відповідні розпорядчі акти Головного управління Держземагентства у Чернігівській області та договір оренди цієї землі визнано недійсними.

Встановлено, що при наданні земельної ділянки в довгострокову оренду на 25 років буцімто для ведення фермерського господарства було порушено вимоги Земельного кодексу України, Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації», Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про фермерське господарство».

А саме, головне управління держкомзему в області розпорядилося землями, які належать до особливо цінних і право розпорядження якими має лише Кабінет Міністрів України. Вся площа ділянки вкрита мережею штучних водних об’єктів — осушувальних каналів, — але проект землеустрою з органом водного господарства не погоджувався. Державна експертиза проекту землеустрою, передбачена законодавством при відведенні ділянки особливо цінних земель, не проводилася. Межі ділянки з суміжними землекористувачами не погоджувалися.

Окрім того, фермерського господарства орендар так і не зареєстрував, сільськогосподарська техніка в нього відсутня.

Землі торфородовища повернуто державі для збереження можливості їх подальшого цільового використання з дотриманням вимог законодавства.

Останні новини Чернігівщини

Центральна виборча комісія призначила вибори до районних рад

Центральна виборча комісія призначила вибори до районних рад 18:56

Постанову підтримали усі члени Комісії.

День відкритих дверей в онлайн. Чернігівський офіс Програми

День відкритих дверей в онлайн. Чернігівський офіс Програми "U-LEAD" розповів про свою роботу громадам 15:45

«Місцеве самоврядування глибоко укорінене у демократичній ментальності українців, що документально було виражено у Магдебурзькому праві ще 600 років тому. Громади Прилук, Березної та Чернігова, представники яких сьогодні є учасниками нашого заходу, вже тоді були наділені цим правом.

Чернігів: капітальний ремонт дороги на Героїв Чорнобиля фактично завершений

Чернігів: капітальний ремонт дороги на Героїв Чорнобиля фактично завершений 15:35

Капітальний ремонт вулиці Героїв Чорнобиля, які виконувався у два етапи протягом двох років, завершується. Протягом цього тижня тут вкладали верхній шар асфальтного покриття.

Ніжинський міський голова Анатолій Лінник провів особистий прийом громадян

Ніжинський міський голова Анатолій Лінник провів особистий прийом громадян 15:28

Анатолій Лінник провів черговий особистий прийом громадян. Це ще один елемент відкритості влади та здійснення постійного діалогу з громадою.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков з робочою поїздкою відвідав Чернігівщину

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков з робочою поїздкою відвідав Чернігівщину 15:20

Дмитро Разумков відвідав Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» у місті Батурин, заклад дошкільної освіти № 3 «Дитяча Академія», ТОВ «ПЕТ Технолоджиз» та Чернігівську швейну фабрику «Елегант», Центр підтримки підприємництва, інновацій та стартапів.