Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 серпня, 16:59:08

Прокуратуру області в питанні визнання незаконними оборудок із землею підтримав Верховний суд України

18.02.2015   07:46

Принципову позицію прокуратури враховано Верховним Судом України 11.02.2014 при розгляді справи за позовом заступника прокурора області про визнання недійсними договорів міни сільгоспугідь, укладених в обхід мораторію на відчуження земель цієї категорії.

Суд постановив, що обмін належних селянам земельних часток (паїв) загальною площею 240 га ринковою вартістю 4 млн. грн. між власниками земельних паїв з Чернігівського району і підприємцем із міста Києва відбувся незаконно, оскільки фактично ці угоди, зумовлені неграмотністю селян, були спрямовані на обхід встановленої державою заборони на продаж сільгоспугідь.

Як вже повідомлялося раніше, сумнівну оборудку було виявлено проведеними у 2013 році органами прокуратури області перевірками. Виявилось, що жителька Києва обмінювала належні селянам земельні частки (паї) площею від 2 до 5 га на ділянки землі для особистого селянського господарства по 1 сотці.

Таким чином, користуючись тим, що власники паїв не знають про справжню вартість їх землі, вона незаконно привласнила у Чернігівському районі 240 га земель сільськогосподарського призначення.

Правову оцінку діям підприємця та нотаріуса буде надано правоохоронцями Київщини за місцем укладення та посвідчення правочинів.

Справу за цивільним позовом прокурора про визнання недійсними угод міни земельних ділянок направлено на новий розгляд до суду касаційної інстанції.

Останні новини Чернігівщини

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області 12:13

ЗгідноЗгідно з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19. з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:03

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Прилуки – учасник програми історичної освіти

Прилуки – учасник програми історичної освіти "Студії Живої Історії 2020" 10:42

У травні поточного року місто Прилуки й сім громад з різних областей України успішно пройшли конкурсний відбір серед ста заявників до програми «Студії Живої Історії 2020».

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 10:30

10 серпня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові по проспекту Миру будують підвищені пішохідні переходи

У Чернігові по проспекту Миру будують підвищені пішохідні переходи 10:13

У Чернігові по проспекту Миру почали будувати підвищені пішохідні переходи, які змушуватимуть водіїв їхати повільніше.