Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 10:14:00

Приватний етнографічний музей, реабілітаційний центр “Витал” та садибу “Андріївські озера” відвідали журналісти під час прес-туру в Чернігівський район

03.02.2012   10:40Агенцiя

“Перспективи розвитку зеленого туризму, рекреації та охорони здоров’я в Чернігівському районі” – такою була тема прес-туру організована медіа-центром “Моє місто”, що відбувся 2 лютого. Співорганізатор заходу – відділ культури та туризму Чернігівської РДА.

Спершу журналісти побували в гостях у відомого колекціонера Юрія Дахна, котрий упродовж всього життя збирає старовинні речі, рушники та вишиванки, створив унікальну колекцію та відкрив приватний етнографічний музей у с. Москалі.

Наступний об’єкт прес-туру – приватний реабілітаційний центр “Витал”, що діє в с. Андріївка, – перший подібний заклад на Чернігівщині. Центр надає допомогу пацієнтам з усієї України та з-за кордону, котрі, в першу чергу, перенесли інсульти, важкі травми, мають неврологічні патології, порушення функцій опорно-рухового апарату тощо. Тут створені комфортні умови для реабілітації, зібране сучасне обладнання, працює кваліфікований персонал (до речі, з Чернігова), а головне – надається дійсна допомога пацієнтам.

Про конкретні результати роботи центру “Витал” журналістам розповів його директор і один з співзасновників Олександр Глинський. “Упродовж минулого року реабілітацію в центрі “Витал” пройшли більш ніж 100 пацієнтів – у різному стані та з різними діагнозами. В тому числі, наприклад, ми поставили на ноги молоду людину з Харкова, котрий був у паралізованому стані після травми першого шийного хребця. Лікарі давали цьому чоловіку всього-на-всього п’ять днів життя. Кілька тижнів він перебував в реанімаційному відділенні на апараті штучного дихання, проходив лікування в харківський клініці, а потім рідні привезли його до нас, – повідомив п. Глинський. – Цей чоловік залишав центр “Витал” на власних ногах”.
Загалом цей заклад розрахований на одночасне перебування 20-24 пацієнтів. Тут облаштовані 16 комфортабельних палат (в кожній є телевізор, телефон, всі зручності), працюють 40 фахівців. Для кожного пацієнта, з урахуванням його стану, розроблюється індивідуальна програма реабілітації, організоване п’ятиразове різноманітне збалансоване харчування. При цьому вартість послуг в реабілітаційному центрі – в декілька разів нижча, ніж у подібних закладах в столиці.

Під час екскурсії Олександр Юрійвич звернув нашу увагу, що деякі апарати та тренажери є далеко не в кожному обласному центрі України. Загалом кабінет фізіотерапії має апарати ультразвукової та магнітолазерної терапії, міостимуляції та дарсонвалізації. Зала ЛФК обладнана апаратом активно-пасивної розробки вражених кінцівок німецької фірми MOTOMed Reck, який дозволяє встановлювати програми під кожного окремого пацієнта, профілакторами Євмінова, комплексом спеціальних тренажерів. Блок водної реабілітації має бальнеологічну гідромасажну ванну, гідролазерний душ-масаж, басейн. Задля комплексної реабілітації застосовується арома- та фітотерапія.

У практиці центру “Витал” – запрошення провідних фахівців задля надання консультацій та навчання персоналу. Так, перед Новим Роком тут працював реабілітолог з Іспанії, один з найкращих реабілітологів у Європі. “Ми записали його роботу на відео, зараз це наша інтелектуальна власність. Рік тому в нашому центрі з метою консультацій перебував відомий реабілітолог, власник аналогічного центру нейрореабілітації Реджо-ді-Калабрія з Італії”, – розповів п. Глинський.

Чому центр “Витал” створений саме в Андріївці? В Європі аналогічні центри зазвичай віддалені від великих міст. По-перше, реабілітація – делікатний процес, що потребує тиші і спокою. В Андріївці – чисте повітря, мальовнича місцевість. По-друге, якщо враховувати специфіку таких хворих, це дає їх здоровим родичам можливість налагодити життя в звичному режимі. По-третє, це дозволяє зменшити витрати на створення та утримання закладу. Журналісти були вражені від почутого та побаченого.

І, нарешті, останнім пунктом нашого візиту до Чернігівського району стала садиба “Андріївські озера”, де створені всі належні умови в тому числі для зимового відпочинку. Тут можна покататися на конях, на ковзанах, попаритися в бані, порибалити, прокласти лижню. Власник садиби Сергій Карпачов має намір збудувати на своїй території міні-готель на проводити майстер-класи з різних видів ремесел: гончарства, лозоплетіння, в’язання віників тощо. Цей осередок зеленого туризму неподалік Чернігова вподобали жителі столиці та гості з інших країн світу.

Медіа-Центр “Моє Місто”

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини