Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 16:08:04

Подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу – збереження життя

02.12.2014   10:47

Щороку 1 грудня за ініціативою Генеральної асамблеї ООН в усьому світі відзначається день боротьби зі СНІДом. Цей день є нагадуванням про необхідність для сучасного людства зупинити розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІДу. Про проблему ВІЛ-інфекції, яка залишається актуальною понад 30 років, її профілактику та позитивне ставлення до людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом, говорили на черговому брифінгу для ЗМІ.

- Це соціально небезпечне захворювання, що займає провідне місце серед нагальних проблем медицини. На сьогодні ВОЗ характеризує його як пандемію, з великими демографічними наслідками, - підкреслив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш.

Одним із важливих кроків, за його словами, в боротьбі з небезпечною хворобою є забезпечення широкого доступу населення до головної сервісної послуги - обстеження на ВІЛ –інфекцію. Це дає змогу забезпечити реальну доступність населення до безоплатного тестування на ВІЛ. Тобто, забезпечити право кожному жителю області знати свій ВІЛ-статус і, таким чином, забезпечити йому право на лікування і життя, а спеціалістам - знати реальну епідеміологічну картину і приймати адекватні управлінські рішення. Протягом 2014 року в області пройшли обстеження 66 тисяч громадян що становить 6,2% від населення області.

Але, на його переконання, досягнення вагомих результатів у справі боротьби з ВІЛ/СНІДом багато в чому залежить від об’єднання зусиль працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних установ, конфесійних і громадських організацій.

За інформацією головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Миколи Дейкуна, основними шляхами передачі ВІЛ-інфекції залишаються статевий, ін’єкційний та від матері до дитини. Особлива увага приділяється ВІЛ інфікованим жінкам та дітям. У повному обсязі вагітні та новонароджені забезпечені медикаментами для профілактичного лікування. Усі діти, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, 100%-о забезпечені адаптованими молочними сумішами (за рахунок коштів обласного бюджету), що унеможливило передачу ВІЛ через грудне вигодовування.

На сьогодні в Україні вже затверджено нову загальнодержавну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки. Її фінансове забезпечення передбачено за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, міжнародних донорських організацій на загальну суму понад 6 мільярдів гривень.

Як зазначив голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Валерій Зуб, найближчим часом відповідну програму буде розроблено і на Чернігівщині. Її виконавцями будуть обласна та районні державні адміністрації, міськвиконкоми, урядові та неурядові ВІЛ-сервісні організації. Фінансове забезпечення заходів обласної Програми буде передбачено за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також міжнародних донорських організацій.

Щороку з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, за словами голови Чернігівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Анжели Мойсієнка, в області проводиться місячник боротьби з ВІЛ-інфекцією «Через обізнаність населення до подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу», який дозволяє залучити до профілактичних заходів школярів, студентську молодь, працівників підприємств та установ регіону.

Окрім цього, декілька років поспіль в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбувається благодійний концерт «В ім’я життя», присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Кошти, зібрані під час заходу, витрачаються за закупівлю медикаментів для ВІЛ – позитивних дорослих та дітей.

Останні новини Чернігівщини

Там де на зупинках

Там де на зупинках "плюс новий павільйон", має бути "мінус торговий кіоск", - Чернігівський міський голова 16:01

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко поставив вимогу при встановленні на зупинках громадського транспорту нових зупинкових павільйонів єдиного зразка і оновленні цих майданчиків максимально працювати над тим, щоби старі торгові кіоски звідти саме прибиралися, а не переставлялися вбік.

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців 15:54

21 листопада, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся із родинами загиблих на війні воїнів, об’єднаних в громадську організацію «Єдина родина Чернігівщини».

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову 15:44

За період з 14 по 21 листопада Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 33 порушення Правил рибальства.

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 15:32

20 листопада в ДПТНЗ «ЧВПУ» пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine з компетенції – слюсарні роботи.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:24

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.