Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 листопада, 23:18:10

Настав час громадянам взяти відповідальність за власне життя і здоров’я на себе

02.12.2014   10:34

Хоч це висловлювання пролунало на черговому брифінгу в облдержадміністрації в ході обговорення іншого питання, повною мірою стосується воно й профілактики пожеж та нещасних випадків у зимовий період.

Адже кількість пожеж та людей, що гинуть в них, протягом останніх кількох років в області зростає. Якщо, взимку 2012-2013 років на Чернігівщині сталося 142 пожежі, то минулої зими – 148. Кількість загиблих відповідно становила 22 та 26 осіб. Тільки у листопаді поточного року в області виникло 37 пожеж, загинуло дві людини.

За словами заступника начальника управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області Юрія Аникієнка, пожежі найчастіше виникають там, де не мають достатньо коштів чи бажання на належне утримання обігрівальних приладів. Це, переважно, оселі пенсіонерів, малозабезпечених чи багатодітних родин, осіб, які зловживають алкоголем або ведуть асоціальний спосіб життя. Ще одна з найрозповсюдженіших причин пожежі — паління в ліжку. Людина, яка у більшості таких випадків буває нетверезою, засинає з недопалком в руках. Результат — не лише втрата майна, а й загибель самого «курильщика», а то й членів його родини.

Вогонь не терпить зневаги, стверджують фахівці ДСНС. Це підтверджує і їх професійний досвід. Так, наприклад, керівництво ТОВ «Веселі бобри» у Козельці у вересні проігнорувало поради інспектора ДСНС, а невдовзі на підприємстві виникла велика пожежа. Аналогічний інцидент стався й з кафе «Юність» у Сосниці. У цих та багатьох інших випадках власникам чи керівникам підприємств простіше й дешевше було б усунути недоліки, на які вказали інспектори, ніж тепер ліквідовувати наслідки пожеж.

На необхідності суворого дотримання правил експлуатації електричного та газового устаткування наголошували й фахівці обленерго та «Черігівгазу». Вони радили не залишати поза увагою поради контролерів, які здійснюють обходи помешкань та систематично перевіряти справність приладів. Тоді здоров’я і життя споживачів не наражатимуться на небезпеку з цього боку.

Останні новини Чернігівщини

Безпека шляхів, охорона здоров’я та державна підтримка аграріїв - основні питання понеділкової наради в ОДА

Безпека шляхів, охорона здоров’я та державна підтримка аграріїв - основні питання понеділкової наради в ОДА 16:44

На сьогоднішній нараді з керівниками структурних підрозділів ОДА, територіальних органів ЦОВВ голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко окреслив низку питань, на які слід звернути особливу увагу.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 14:48

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Прилуки: робочий тиждень розпочався з апаратної наради

Прилуки: робочий тиждень розпочався з апаратної наради 13:16

11 листопада у сесійній залі міської ради відбулася апаратна нарада з заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, начальниками управлінь, відділів міської ради, головами комітетів самоорганізації населення, керівниками комунальних підприємств, закладів культури та закладів соціальної сфери, територіальних органів виконавчої влади міста.

Перекриття вул. 1-го Травня для ремонту триватиме ще тиждень 13:00

У Чернігові перекриття руху автотранспорту по вул. 1-го Травня (від вул. Седнівської до перехрестя з вул. Генерала Бєлова) продовжено до 20.00 год. 17 листопада.

Руслана Якобінчук – у вокальному абонементі філармонійного центру

Руслана Якобінчук – у вокальному абонементі філармонійного центру 12:48

Заслужена артистка України Руслана Якобінчук(мецо-сопрано) 10 листопада виступила на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини