Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 грудня, 04:11:54

Настав час громадянам взяти відповідальність за власне життя і здоров’я на себе

02.12.2014   10:34

Хоч це висловлювання пролунало на черговому брифінгу в облдержадміністрації в ході обговорення іншого питання, повною мірою стосується воно й профілактики пожеж та нещасних випадків у зимовий період.

Адже кількість пожеж та людей, що гинуть в них, протягом останніх кількох років в області зростає. Якщо, взимку 2012-2013 років на Чернігівщині сталося 142 пожежі, то минулої зими – 148. Кількість загиблих відповідно становила 22 та 26 осіб. Тільки у листопаді поточного року в області виникло 37 пожеж, загинуло дві людини.

За словами заступника начальника управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області Юрія Аникієнка, пожежі найчастіше виникають там, де не мають достатньо коштів чи бажання на належне утримання обігрівальних приладів. Це, переважно, оселі пенсіонерів, малозабезпечених чи багатодітних родин, осіб, які зловживають алкоголем або ведуть асоціальний спосіб життя. Ще одна з найрозповсюдженіших причин пожежі — паління в ліжку. Людина, яка у більшості таких випадків буває нетверезою, засинає з недопалком в руках. Результат — не лише втрата майна, а й загибель самого «курильщика», а то й членів його родини.

Вогонь не терпить зневаги, стверджують фахівці ДСНС. Це підтверджує і їх професійний досвід. Так, наприклад, керівництво ТОВ «Веселі бобри» у Козельці у вересні проігнорувало поради інспектора ДСНС, а невдовзі на підприємстві виникла велика пожежа. Аналогічний інцидент стався й з кафе «Юність» у Сосниці. У цих та багатьох інших випадках власникам чи керівникам підприємств простіше й дешевше було б усунути недоліки, на які вказали інспектори, ніж тепер ліквідовувати наслідки пожеж.

На необхідності суворого дотримання правил експлуатації електричного та газового устаткування наголошували й фахівці обленерго та «Черігівгазу». Вони радили не залишати поза увагою поради контролерів, які здійснюють обходи помешкань та систематично перевіряти справність приладів. Тоді здоров’я і життя споживачів не наражатимуться на небезпеку з цього боку.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 605 нових випадків COVID-19

Виявлено 605 нових випадків COVID-19 17:00

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 4 грудня в області зафіксовано 605 нових випадків COVID-19.

Проаналізували проблемні питання ветеранів війни і порядок їх вирішення

Проаналізували проблемні питання ветеранів війни і порядок їх вирішення 15:11

Круглий стіл на тему "Аналіз проблемних питань ветеранів війни і порядок їх вирішення".

З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму

З наступного року в Чернігові втілюватимуть програму "Безпечний заклад освіти" 14:50

У Чернігові рішенням Чернігівської міської ради затверджена Програма «Безпечний заклад освіти» на 2021-2024 роки. Відповідне рішення міськради прийняте 1 грудня на засіданні 2-ї сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом жовтня зафіксовано 153 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом жовтня зафіксовано 153 порушення Правил рибальства 14:42

Протягом жовтня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 153 порушення Правил рибальства, вилучено 251 кг незаконно добутих водних біоресурсів та понад 4 км сіток.

Виконувати обов'язки начальника Чернігівської митниці відтепер буде Артур Городиський

Виконувати обов'язки начальника Чернігівської митниці відтепер буде Артур Городиський 14:31

Про це повідомляє Північна митниця Держмитслужби на своїй сторінці у Facebook.