Чи законне відчуження державного майна?
Органи прокуратури Чернігівської області відстоюють у Верховному Суді України інтереси держави, порушені незаконним відчуженням державного майна профспілковими організаціями
Верховною Радою України майно підприємств, установ та організацій колишнього СРСР, серед якого і майно професійних спілок, визначено державною власністю. Однак, профспілкові організації, користуючись тим, що зазначене майно перебувало в їхньому володінні, привласнили його та відчужували на користь комерційних структур.
Про те, що робиться для поновлення прав держави і суспільства в таких випадках, на прикладі одного з них розповідає начальник профільного управління прокуратури області Лілія Федорченко:
— З метою відновлення порушених державних інтересів прокуратурою області ще у 2011 році пред’явлено позов в інтересах держави в особі Фонду державного майна України до виконкому Чернігівської міської ради, Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, ПАТ «СТ «Гарантія» про визнання недійсним договору купівлі-продажу та визнання права державної власності на спірний об’єкт по вул. Шевченка, 5 у м. Чернігові.
Рішенням господарського суду Чернігівської області позов прокурора задоволено, однак суди апеляційної та касаційної інстанції дійшли висновку про те, що Рада Федерації профспілкових організацій Чернігівської області правомірно набула права власності на майно загальносоюзної громадської організації Союзу PCP.
Відстоюючи інтереси держави, прокуратура області перед Генеральною прокуратурою України ініціювала клопотання про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого господарського суду України від 20.08.2014.
Верховний Суд України в аналогічній справі 16.09.2014 висловив правову позицію щодо правового режиму майна, що перебувало у віданні профспілкових організацій колишнього СРСР. Зокрема, з посиланням на Указ Президії Верховної Ради України від 30.08.1991 «Про передачу підприємств, установ та організацій союзного підпорядкування, розташованих на території України, у власність держави» та Закон України від 10.09.1991 «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України», судом зазначено, що майно та фінансові ресурси підприємств, установ, організацій та інших об’єктів союзного підпорядкування, розташованих на території України, є державною власністю України.
Правова позиція Верховного Суду України, з огляду на її обов’язковість для всіх судів, органів влади та місцевого самоврядування, буде мати важливе значення для відновлення порушених майнових інтересів держави.
Останні новини Чернігівщини
Понад 11 тисяч родин із прикордоння Чернігівщини до кінця січня отримають гроші на придбання твердого палива 12:55
По 21 тисячі гривень виплатять ще 11 292 родинам із Новгород-Сіверської, Корюківської, Городнянської, Сновської та Семенівської громад.
Автоматизований мікропарник, пристрій для людей з інвалідністю: як молодь Чернігівщини створює інновації 12:14
Школярі з Менської, Бобровицької та Чернігівської громад взяли участь у Demo Day інкубаційної програми від молодіжних просторів Ko_Laba з фокусом на ESTEAM.
Поліція розслідує обставини ДТП у Новгород-Сіверському районі, у якій загинула людина 11:22
Ввечері 17 січня до поліції надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, яка сталася на території Коропської громади Новгород-Сіверського району. Внаслідок ДТП водій легковика загинув на місці.
Перший випадок захворювання на метапневмовірус зафіксували на Чернігівщині 10:49
9-річну дитину госпіталізували у стані середньої тяжкості.
Переваги використання єдиного рахунку для сплати податків 10:22
Для зменшення переліку рахунків для сплати податків і зборів, спрощення процесу розрахунків з бюджетом Державною податковою службою України запроваджено функціонування єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.