Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 грудня, 01:08:15

Презентовано ілюстровану історію владних інституцій Чернігівщини

08.10.2014   13:52

Відзначення 70-річчя створення Чернігівської області або 200-річчя виникнення губернії, як і святкування інших подібних дат, кандидат історичних наук Володимир Бойко вважає абсурдним.

— У першому випадку йшлося про утворення адміністративно-територіальної структури, яка стала інструментом радянської держави для організації Голодомору 1932 — 1933 рр., а в другому — про російську імперську уніфікацію державного управління на українських землях, що завершила процес ліквідації козацької державності, — вважає директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників державних підприємств, установ і організацій.

Цим твердженням під час чергового засідання прес-клубу «Ділове слово» розпочалася презентація фотоальбому «Владні інституції Чернігово-Сіверщини: ілюстрована історія». Натомість автори альбому — директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників державних установ, кандидат історичних наук Володимир Бойко; спеціаліст цього ж Центру, кандидат історичних наук Дмитро Казіміров; директор ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень», доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко — пропонують шукати ціннісні орієнтири, які б підкреслювали своєрідність України. Вочевидь, вони мають бути значимішими, масштабнішими, сакральнішими, ніж попередні радянські. А ще природними, зрозумілими й такими, що містять потужний об`єднавчий чинник. Звісно, йдеться не про історію як таку, а про історичну пам`ять, яка б спиралася на дослідження та науково обґрунтовані висновки.

Саме з цієї точки зору і добирався матеріал, що увійшов до фотоальбому. Істориків цікавило чимало питань. З-поміж іншого — як і коли виникло державне управління на теренах Сіверщини; які території в різні часи належали до неї; як взаємодіяли між собою органи державної влади та самоврядування, і починаючи з якого століття можна вести мову про формальне функціонування останніх; як будувалися відносини між різними владними щаблями та діяла адміністративно-територіальна структура; якою була правова основа на різних етапах розвитку і на що варто звернути увагу тепер; які з відомих історичних постатей керували цією історичною землею і як склалися їхні подальші долі...
Тож на сторінках книжки — розповіді про те, як управляли за часів князів, воєвод, полковників і сотників, війтів, губернаторів і голів земських управ, перших секретарів й, звісно, голів рад та державних адміністрацій, сільських, селищних і міських голів.

За словами авторів альбому, починалося все зі стендів та плакатів цієї тематики. Згодом прийшло усвідомлення, що матеріал цей надзвичайно важливий і цікавий, тому заслуговує систематизації і окремого видання. Так розпочалась робота над ілюстрованою історією владних інституцій Чернігівщини, яка тривала майже два з половиною роки. Як відзначали учасники засідання, видання вийшло яскравим і змістовно, і зовні. Воно, безперечно, зацікавить як фахівців, так і любителів, які захоплюються історією рідного краю.
Автори видання подякували всім, хто так чи інакше долучився до його підготовки. І наприкінці зустрічі підкреслили, що це проект безгонорарний, а близько тисячі примірників фотоальбому буде передано до бібліотек області й України. Крім того, у вільному доступі для ознайомлення буде й електронна версія фотоальбому.
 

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини