Прокуратура вимагає повернути державі незаконно передане в приватні руки родовище торфу
Перевіркою законності наказів Головного управління Держземагентства в області з земельних питань виявлено, що у березні поточного року без проведення конкурсу приватній особі для ведення фермерського господарства незаконно передано близько 280 га землі на території Смолинської сільради Чернігівського району, орієнтовна грошова оцінка яких становить майже 5 млн. грн.
Земельна ділянка передана під виглядом пасовищ та сіножатей. Однак прокурорською перевіркою, проведеною спільно з органами контролю, встановлено, що фактично ділянка є осушеним болотом з рідкою рослинністю, на якому знаходиться родовище торфу «Гнилуське» з глибиною залягання корисних копалини понад 1 метр.
Більше того, на вказаній земельній ділянці за державні кошти вже здійснено комплекс робіт для підготовки торфовища, з метою його подальшої передачі під розробку корисних копалин державному підприємству «Чернігівторф».
За Земельним кодексом України ці землі належать до особливо цінних і правом розпорядження ними наділений лише Кабінет Міністрів України.
У той же час, Головне управління Держземагентства в області, перебравши на себе повноваження Уряду, всупереч закону, передало ці землі для фермерства особі, яка не має ні досвіду роботи в агарному секторі, ні технічних засобів для обробітку землі та наміру її сільськогосподарського використання взагалі.
Як наслідок, на сьогодні приватна юридична особа, яку пов’язують з «фермером», звернулася до обласної ради за отриманням дозволу на видобуток корисних копалин на цій території.
З метою повернення землі та забезпечення її подальшого цільового використання прокуратурою області пред’явлено позов, який перебуває у провадженні суду.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).