Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 січня, 10:04:33

Влада та громада повинні бути партнерами

30.07.2014   08:01

Про підсумки діяльності Громадської ради при облдержадміністрації у І півріччі 2014 року та найближчі плани говорили члени президії Громадської ради 29 липня під час прес-конференції для ЗМІ.

За словами голови Громадської ради Наталії Проскуріної, у поточному році відбулося 2 засідання ради, 3 засідання за «круглим столом», працювали робочі групи з проведення громадських експертиз та моніторингів діяльності органів влади.

Серед питань, що знаходиться в центрі уваги Громадської ради — РЛП «Ялівщина». Нині ведеться робота по формуванню пропозицій від громадськості щодо кандидатів до наглядової ради РЛП та робота над положенням про наглядову раду. Напередодні чергової сесії Чернігівської міськради Громадська рада вкотре звернулась до депутатів та міського голови про запровадження тимчасового мораторію про передачу у власність, оренду та зміну цільового призначення 3 гектарів земель лісопарку та відміну рішення про передачу у власність двом приватним особам земельних ділянок на території лісопарку «Ялівщина».

Як повідомила голова Комітету з питань збереження та використання культурної спадщини та перший заступник голови Громадської ради Тамара Петрова, Чернігівщина займає друге місце в Україні за кількістю об’єктів історико-культурної спадщини та перше місце за їх кількістю на душу населення. Тому громадськістю напрацьовується питання про створення окремого Управління охорони об’єктів культурної спадщини при ОДА.

За участі представників комітету з питань екології та природних ресурсів Громадської ради розроблено проект обласної програми регламентування чисельності безпритульних тварин гуманними методами. Нині проект проходить процедуру громадського обговорення. До Міжнародного дня безпритульних тварин радою ініційовано проведення в області місячника гуманного ставлення до тварин (16 липня – 16 серпня).

Комітетом з питань регуляторної політики та підприємництва Громадської ради було ініційовано розгляд питань, які перешкоджають розвитку підприємництва області. Нещодавно члени ради взяли участь в акції біля ПАТ «Чернігівобленерго» з вимогою полегшення доступу до електричної енергії. Найближчим часом планується зустріч підприємців області з керівництвом УМВС області, Управління СБУ в області, на якій буде обговорено питання неправомірних дій та втручання у підприємницьку діяльність з боку посадових осіб силових відомств.

Громадською радою підписано меморандум про співпрацю з ЧОДТРК «Сівер-центр», зокрема, щодо участі громадськості у підготовці щотижневої програми «Аргумент».

Спілкуючись, представники ЗМІ отримали змістовні відповіді членів президії Громадської ради стосовно розвитку дошкільної освіти, роботи РЛП «Ялівщина», соціальної напруги та екологічної безпеки на будівництва качиної ферми у Козелецькому районі, розміщення переселенців із АР Крим та зони АТО, тощо.

Наталія Проскуріна закликала присутніх не політизувати роботу Громадської ради.

— Ми розглядаємо питання, які порушує громада. Прошу всі ЗМІ підтримати нас в роботі. Якщо ми об’єднаємось у боротьбі за права громадян – разом ми досягнемо успіху, — підсумувала голова Громадської ради при ОДА.
 

Останні новини Чернігівщини

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів

Ворожі війська продовжують обстрілювати прикордоння Чернігівщини та Сумщини з мінометів 09:50

Вчора, 30 січня, російські війська продовжували обстрілювати прикордоння Чернігівської та Сумської областей.

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій

Як вплине новий закон “Про медіа” на роботу чернігівських редакцій 09:27

Чернігівські редактори про новий закон “Про медіа” чули, деякі вже почали ознайомлюватися та вивчати як він вплине в подальшому на роботу. Більшість позитивно сприймають головну ідею нового закону - впорядкування діяльності різних видів медіа в Україні. Водночас, висловлюють застереження щодо реалізації на практиці окремих норм закону, зокрема, щодо створення наглядових рад для комунальних ЗМІ та наскільки суттєве стане посилення державного регулювання і впливу на редакції, в тому числі на онлайн медіа.

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти

До рятувальників Прилуччини завітали маленькі ліцеїсти 09:20

Сьогодні до одного з підрозділів Прилуцького районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області на екскурсію завітали ліцеїсти варвинського ліцею №2.

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року»

До уваги авторів! Зміни в умовах конкурсу «Книга року» 09:10

Чернігівська міська ЦБС оголошує прийом заявок на участь у щорічному літературному конкурсі «Книга року-2022». До участі запрошуються автори книг, виданих у 2022 році, а також рукописів, які ще не вийшли друком.

 Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL»

Киїнська громада отримала 30 палет утеплювача від компанії «ROCKWOOL» 09:08

Жителі Киїнської громади, які відновлюють зруйновані чи постраждалі через війну оселі, отримали сьогодні мінеральну вату для утеплення.