Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 червня, 01:29:16

Держзакупівлі: дискримінація як норма?

28.07.2014   08:17Агенцiя

Ніжинською центральною міською лікарнею імені Миколи Галицького 21 липня 2014 року було прийняте рішення про відміну тендеру для закупівлі двох легкових автомобілів для медичної допомоги населенню міста. Про це повідомляє «Вісник державних закупівель».

На участь у відкритих торгах було подано менше двох конкурсних пропозицій. Відповідно ж до законодавства тендер вважається проведений, якщо на участь надійшло дві і більше пропозиції.

«Документація конкурсних торгів» на придбання автомобілів спеціального призначення, зокрема додаток 2 з кваліфікаційними вимогами до юридичної особи-учасника торгів, містить такий кваліфікаційний критерій, як наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів. Законом це дозволено, але замовник визначає також і кількість цих договорів – не менше двох. І це законом не те, щоб не дозволено, але й не заборонено.

В результаті зазначення подібних вимог зменшується коло потенційних учасників торгів. Для фізичних же осіб-підприємців обмеження по кількості наявних аналогічних договорів в додатку 3 даної документації конкурсних торгів немає. Але ж одним з принципів здійснення закупівель є недискримінація учасників.

І такі вимоги в документації конкурсних торгів до учасників зустрічаються не так уже й рідко та можуть бути більш жорсткими, ніж у наведеному прикладі. Так крім кількості укладених договорів визначаються і роки або період їх укладання (наприклад, два договори, укладені протягом трьох останніх років, або договори за 2013 рік).

Під час громадського моніторингу держзакупівель в ДКТ одного з замовників була виявлена вимога наявності досвіду укладання аналогічних договорів з установами саме державної форми власності. І це після того, як ще на початку року органам державної влади та місцевого самоврядування було адресовано «Інформативний лист щодо видів порушень при проведенні процедур закупівель» Міністерства економічного розвитку і торгівлі (me.kmu.gov.ua/control/uk/publish/printable_article?art_id=226957). Даний документ містить вказівку на те, що подібна вимога є порушенням ст.22 Закону України «Про здійснення державних закупівель» («Документація конкурсних торгів не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників»).

Отже, якщо прямо не заборонено, то дозволено? З проханням надати правову оцінку подібним фактам Чернігівська обласна ГО «Центр політичних студій та аналітики» звернулася до прокуратури.


Матеріал підготовлений у рамках проекту "Об'єднуємося заради реформ (UNITER)", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
 

Останні новини Чернігівщини

Дзвінок до нас – перший крок до здоров'я пацієнта: в Ніжинському районі на базі двох медзакладів запрацювали колцентри 17:20

Мова про Ніжинську центральну міську лікарню імені Миколи Галицького та Бахмацький міський центр первинної медико-санітарної допомоги, які за фінансової підтримки Уряду Німеччини перейшли на якісно новий рівень обслуговування населення.

Родини з новонародженими продовжують отримувати підтримку від міста 16:43

Одноразову допомогу при народженні дитини отримають ще 68 чернігівок, які зареєстровані в реєстрі територіальної громади й наразі перебувають у місті. Загальна сума виплат – 685 тис. грн.

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів. 16:11

До поліції звернулася 40-річна мешканка Чернігова, яка на популярному сайті оголошень в Інтернеті розмістила пропозицію з продажу дитячого візочка.

Рятувальники Чернігівщини протягом минулої доби ліквідовували наслідки негоди в різних районах області 14:59

На Чернігівщині минулої доби внаслідок погіршення погодних умов у вигляді грози, зливи та шквалів бійці ДСНС прибрали повалені дерева, які перешкоджали руху автотранспорту та пішоходів.

Поліцейські Чернігівського району склали три адмінматеріали на нетверезого водія, що вчинив ДТП 14:36

Увечері в суботу 8 червня до поліції повідомили, що поблизу одного з сіл Михайло-Коцюбинської громади автомобіль з’їхав з розібраного мосту та завис на металевих конструкційних елементах споруди.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини