Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 вересня, 04:53:02

Покарання для корупціонерів - невідворотне

25.07.2014   11:23

Одним з важливих аспектів сучасної державної правової політики в Україні є реформування системи запобігання і протидії корупції.

Досягнення успіху в цьому процесі є передумовою для формування в суспільства довіри до влади, зростання економічного потенціалу держави, покращення добробуту українців.

Запорукою успішного виконання завдання з мінімізації проявів корупції є забезпечення належного рівня знань антикорупційного законодавства, як представниками державних органів та органів місцевого самоврядування, так і суспільством в цілому.

Особливу увагу в діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняних до них осіб, слід приділяти запобіганню та врегулюванню конфлікту інтересів.

Відповідно до абзацу четвертого статті 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» конфлікт інтересів — це суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.

Наявність конфлікту інтересів не обов'язково призводить до фактів корупції, однак істотно підвищує ризик вчинення корупційних діянь та є по суті їх передумовою.

Так, наприклад, за матеріалами працівників Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Чернігівській області відповідно до статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення відносно депутата міської ради. Під час розгляду на засіданні комісії питань про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою з відведення земельних ділянок, завідомо знаючи, що одне з питань стосується відведення земельної ділянки йому у власність, а також будучи головою постійної депутатської комісії з питань депутатської діяльності, депутатської етики, законності і правопорядку, охорони прав і законних інтересів громадян, не вжив заходів і невідкладно в письмовій формі не повідомив міську раду про наявність конфлікту інтересів у своїй службовій діяльності та голосував на сесії по даному питанню.

На початку липня судом першої інстанції розглянуті матеріали по даному питанню та рішенням суду накладено штраф. Не погодившись з рішенням суду і сподіваючись на урегулювання даного питання, винна особа подала апеляцію до суду, але апеляційний суд вирок залишив без змін.
Порушення вимог фінансового контролю є ще одним з найбільш поширених правопорушень серед корупційних діянь.

З прийняттям у 2013 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики» від 14 травня 2013 року № 224-VII, яким внесено зміни до Закону України від 07.04.2011 року № 3206-17 «Про засади запобігання і протидії корупції» внесено зміни до частини 2 статті 172-6 КУпАП щодо заповнення декларації про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання після звільнення з основного місця роботи.

У червні працівниками спецпідрозділу БОЗ УМВС області відповідно до частини 1 статті 172-6 КУпАП складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення відносно державного службовця 5 категорії, 11 рангу, який перебуваючи на посаді заступника начальника територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернігівській області, під час звільнення з посади не подав декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за відпрацьований в 2013 році час.

Деснянським районним судом Чернігівської області на службовця накладено штраф, порушник визнав свою вину та відмовився від апеляції.
Нагадуємо, що посадові особи органів влади і управління, державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування відповідно до статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» зобов’язані до 1 квітня щорічно, а у разі звільнення не пізніше дати підписання наказу про звільнення.

Крім цього, 13.05.14 року підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України» № 1261-VII, відповідно до якого статтю 172-6 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» доповнено частиною третьою такого змісту: «Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», - тягне за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

До уваги громадян!
Телефон довіри з питань боротьби з корупцією Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України – 097-220-31-16; електронна сторінка довіри - http://www.guboz.gov.ua/corrupt.html
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові 14:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 19 вересня в області зафіксовано 49 нових випадків COVID-19.

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 14:01

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 19 вересня в Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Відкрито виставку дитячих творів

Відкрито виставку дитячих творів "Намалюй свого Бога". ФОТОрепортаж 10:45

В музеї сучасного мистецтва Пласт-Арт відкрито надзвичайно красиву обласну виставку дитячих творів під назвою "Намалюй свого Бога".

Бобровицький район вийшов із

Бобровицький район вийшов із "червоної" зони карантину 10:33

18 вересня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було переглянуто рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн 10:20

Колишньому посадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам повідомили про підозру у привласнення понад 800 тис. грн бюджетних коштів. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.