Чернігівщина продовжує приймати переселенців з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО
14 липня під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Костянтина Лубенцова відбулась нарада щодо реалізації заходів, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції в Чернігівську область.
У засіданні взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та Управління служби з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області.
За повідомленням директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Олега Русіна, за допомогою в різні інстанції звернулося 234 сім’ї переселенців з Автономної республіки Крим, всього 408 осіб. З них 395 осіб отримали всебічну допомогу з розселення, відновлення втрачених документів, отримання соціальних виплат, працевлаштування, лікування, влаштування дітей до дитячих садків та шкіл.
На Чернігівщині тимчасово також проживає 340 сімей з Донецької та Луганської областей, що налічують 611 осіб. 570 з них вже отримали необхідну соціальну допомогу.
Основними опорними пунктами для переселенців на території області є заклади освіти, в яких на даний час можливо розмістити близько 1500 осіб. Однак, з початком навчального року кількість вільних місць скоротиться до 450-ти. У той же час багато пропозицій з прийому переселенців надходить від власників приватного сектору.
На завершення наради її учасники висловилися за необхідність розробки механізму компенсації з боку держави за час проживання в гуртожитках. Як було зазначено, на сьогодні, середня вартість проживання однієї особи становить близько 100 грн. Орієнтовно для наявної кількості осіб на це потрібно майже 1,8 млн грн. А при максимальному заповненні всіх існуючих місць у гуртожитках загальні витрати до кінця року можуть сягнути у 8 мільйонів гривень.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.