Чернігівщина продовжує приймати переселенців з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО
14 липня під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Костянтина Лубенцова відбулась нарада щодо реалізації заходів, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції в Чернігівську область.
У засіданні взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та Управління служби з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області.
За повідомленням директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Олега Русіна, за допомогою в різні інстанції звернулося 234 сім’ї переселенців з Автономної республіки Крим, всього 408 осіб. З них 395 осіб отримали всебічну допомогу з розселення, відновлення втрачених документів, отримання соціальних виплат, працевлаштування, лікування, влаштування дітей до дитячих садків та шкіл.
На Чернігівщині тимчасово також проживає 340 сімей з Донецької та Луганської областей, що налічують 611 осіб. 570 з них вже отримали необхідну соціальну допомогу.
Основними опорними пунктами для переселенців на території області є заклади освіти, в яких на даний час можливо розмістити близько 1500 осіб. Однак, з початком навчального року кількість вільних місць скоротиться до 450-ти. У той же час багато пропозицій з прийому переселенців надходить від власників приватного сектору.
На завершення наради її учасники висловилися за необхідність розробки механізму компенсації з боку держави за час проживання в гуртожитках. Як було зазначено, на сьогодні, середня вартість проживання однієї особи становить близько 100 грн. Орієнтовно для наявної кількості осіб на це потрібно майже 1,8 млн грн. А при максимальному заповненні всіх існуючих місць у гуртожитках загальні витрати до кінця року можуть сягнути у 8 мільйонів гривень.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).