Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 грудня, 01:41:47

Проблемами пасажирських перевезень на Чернігівщині зайнялась громадськість

27.06.2014   09:59

Питання підвищення вартості проїзду в пасажирському транспорті, а також методів боротьби з нелегальними перевізниками розглянули на засіданні «круглого столу», яке 26 червня пройшло за ініціативи Громадської ради при облдержадміністрації.

До діалогу долучились керівники структурних підрозділів ОДА, керівництво УМВС, обласної прокуратури, ДАІ м. Чернігова, Головного управління Міндоходів у Чернігівській області, представники Чернігівської міськради, перевізників, громадських організацій.

Як зазначалось, Чернігівською міськрадою розроблено проект модернізації рухомого складу пасажирського транспорту загального користування та оптимізації мережі маршрутів у м. Чернігові. Однак його реалізація ускладнюється економічними труднощами.

Подорожчання проїзду на чернігівських маршрутах №24, 35 та 37 пов’язано з переходом їх роботи у режим маршрутного таксі. Така необхідність виникла у зв’язку з великою відстанню між зупинками на даних маршрутах, та, відповідно, частими проханнями пасажирів робити зупинки на вимогу. Загалом, вартість проїзду визначається на основі економічних розрахунків, що подаються до контролюючих органів перевізниками.

Перевізники кажуть, що держава затримує перерахування компенсацій за послуги пільговикам. У той же час, можливості здійснювати соціальний захист пільгових категорій громадян у повній мірі залежать перш за все від наповнюваності місцевих бюджетів.

Учасники зустрічі акцентували увагу на наявності великої кількості нелегальних перевізників, особливо на міжміських маршрутах.

Також обговорювались питання розміщення в автобусах табличок з написом «маршрутне таксі», захисту прав інвалідів на проїзд, організації пільгового проїзду всіма перевізниками для дітей з сімей мобілізованих, встановлення вартості проїзду, необхідності проведення роз’яснювальної роботи з водіями щодо паління та голосної музики в транспорті.

У підсумку запропоновано створити комісію для перевірки перевізників-ліцензіатів, яким були винесені попередження контролюючими органами. Також лунали думки щодо запровадження контролю за продажем білетів на проїзд через податкові органи або міські ради. Варто також провести повну перевірку фінансового стану перевізників на всіх маршрутах Чернігова. А ще — знизити тариф на проїзд з 2,5 грн. до 2 грн. в міських автобусах великої місткості. Щодо перевізників, які виконують рейси без дозволів на міжміських маршрутах, то їх діяльність має бути приведена у відповідність до чинного законодавства або припинена.
 

Останні новини Чернігівщини

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом 19:06

Про це йдеться у розпорядженні голови ОДА № 1080 від 7 грудня 2021 року.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19 18:24

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 грудня в області зафіксовано 175 нових випадків COVID-19. Зокрема 81 — у Ніжинському районі, 72 — у Чернігівському (в тому числі 59 — у Чернігові) та 22 — у Корюківському. 59 захворілих госпіталізовані.

 Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19

Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19 14:54

Не перший рік весь світ живе в умовах нової реальності, коли пандемія COVID-19 вплинула на всі сфери суспільного життя. Вона також впливає і на тих, хто не хворів на COVID-19. Втома від карантину, втрата рідних та друзів, зміна формату роботи, поширення фейків та негативно забарвленої інформації чинять вплив на психічний стан людей. Реакція на пандемію COVID-19 з боку психічної системи людини є цілком нормальною.

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження 14:25

Чернігівська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному проваджені за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 КК України).

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді 14:22

На початку кожного місяця, судові охоронці Чернігівщини проводять розширену нараду щодо підведення підсумків діяльності та постановки завдань на наступний період. Не став винятком й грудень.