За справжній ноутбук отримав 7000 сувенірних гривень
Час від часу до чергової частини Чернігівського міського відділу УМВС надходять заяви від мешканців міста, в яких громадяни повідомляють, що стали жертвами шахраїв. Частіше за все потерпілими стають найбільш вразливі верстви населення – особи похилого віку, які піддаються навіюванню, умовлянням та різним відволікаючим діям.

Але трапляються випадки, коли на гачок шахраїв потрапляють і люди, які, здавалося б, добре поінформовані про шахрайські прийоми – активна молодь та поважні посадовці. Буває, що у гонитві за примарною економією чи навпаки прибутком, люди втрачають набагато більше.
Ось лише один яскравий приклад: 37-річний чернігівець Олександр вирішив за пристойну суму продати свій ноутбук та фотоаксесуари. Розмістив об’яву в пресі та інтернеті і став чекати.
Покупець на крам знайшовся досить швидко, він зателефонував Олександру і запропонував увечері зустрітися. Покупець приїхав на таксі і піднявся до помешкання власника апаратури. Кинув оком на техніку, оцінив її і погодився купити. Єдине, сказав покупець, я не розплатився із таксистом, тож давайте розрахуємось унизу. Господар погодився.
Отримавши пакет із електронікою, покупець відрахував 14 купюр по 500 гривень. Забравши речі, чоловік стрибнув у авто і машина з виском розтанула у темряві. Натомість Олександр зайшов у під’їзд, глянув на світло і зомлів – усі гроші були з написом “сувенір”… Чоловік, отямившись, звернувся по допомогу до міліції, тривають пошуки зловмисника.
На сьогоднішній день за даним фактом порушена кримінальна справа за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (“шахрайство”).
Міліція вкотре застерігає громадян про те, що шахраї можуть представлятися:
1. Працівниками центру соціального обслуговування пенсіонерів;
2. Працівниками інших соціальних служб, що займаються допомогою пенсіонерам;
3. Ворожками, цілительками.
4. Працівниками банку;
5. Працівниками благодійних фондів;
6. Представниками “Червоного хреста” та будь-ким іншим.
Пропонують:
1. Зробити безкоштовно ремонт в квартирі;
2. Продати за півціни харчові продукти;
3. Переоформити пенсію;
4. Під видом грошової реформи обміняти гроші на нові;
5. Надати “миттєві відсотки”;
6. Зняти порчу або “пристріт”;
7. Будь-які інші послуги, за які оплата йде за дуже низькими тарифами.
Шановні громадяни, особливо, пенсіонери, будьте вкрай уважні і прискіпливі, особливо коли справа йде про гроші. В разі будь-яких питань одразу телефонуйте до міліції, якщо не впевнені у своїх візитерах – просто не пускайте їх на поріг, це вбереже ваші гроші і майно.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.