Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 06:54:26

Соціальне замовлення. Проблеми та перспективи

11.06.2014   08:50Агенцiя

11 червня відбувся прес-ланч, на якому обговорювалась тема необхідності впровадження соціального замовлення, як інструменту для вирішення соціальних проблем шляхом взаємодії органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Основні питання, що розглядалися:
· Проблеми та перспективи запровадження соціального замовлення
· Запровадження соціального замовлення: послідовність дій
· Залучення недержавних неприбуткових суб’єктів до надання соціальних послуг за рахунок коштів обласного бюджету через механізм соціального замовлення
· Пріоритетність сфери протидії ВІЛ/СНІДу для соціального замовлення

Досвід

Соціальне замовлення успішно запроваджено у Хмельницькій області та у більшості обласних центрів України (особливо успішно – у м. Одеса).

У м. Києві послуга денного догляду за невиліковно хворими у комунальному закладі коштує 1500 грн. на місяць на особу (95% вартості складає утримання закладу та оплата праці його персоналу), а у благодійної організації – близько 500 грн. на місяць на особу; при цьому тривалість та якість життя хворих є значно вищою у разі отримання послуг від недержавних суб’єктів. Київською міською цільової програмою «Соціальне партнерство» передбачено надання цієї та інших послуг недержавними неприбутковими організаціями.

Пілотування

Для відпрацювання механізму соціального замовлення пропонується запровадити його для організації надання послуг у сфері протидії ВІЛ/СНІДу (наприклад, для послуг соціального супроводу, послуг денного догляду за хворими тощо).

Пріоритетність сфери протії ВІЛ/СНІДу для соціального замовлення обумовлена наступним:

- Соціальні послуги для ВІЛ-інфікованих практично не забезпечені наявними комунальними установами (спеціалізованими центрами СНІДу та центрами соціальних служб для молоді), натомість надають благодійними організаціями за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги. Зазначена допомога скорочується і буде припинена до 2017 року.

- Запровадження соціального замовлення для послуг у сфері протидії ВІЛ прямо передбачено проектом Загальнонаціональної цільової програми протидії ВІЛ/СНІДу на 2014-2018 роки.

- У сфері протидії ВІЛ в області гарантовано наявні організації, спроможні запропонувати якісні та економічно ефективні соціальні послуги.
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини