"День Пам’яті та примирення" у Чернігові. ВІДЕО
Сьогодення диктує зміни в усьому. Ось і офіційні заходи до Дня Перемоги 8 го травня було замінено інформаційно-патріотичною програмою «Дні пам’яті та примирення», приуроченою 65-ій річниці закінчення Другої світової війни в Європі, що відзначається як данина пам'яті всіх жертв Другої світової війни.
Активіст акції Станіслав Тавлуй-бей Придеснянський розповів нам у чому полягає унікальність цього заходу.
Програма акції була націлена і на розширення знань чернігівців про події Другої світової війни не лише на Україні: для цього було виготовлено інформаційні стенди, з доступними кожному фактами з історії Другої світової, підкріпленими документальними фотокартками, з детальною таблицею втрат, яких зазнала кожна країна, охоплена війною. Як ми бачимо, нажаль, найбільше постраждалих принесла війна в Україну.
У рамках програми також проведено ряд інтерактивних бесід за участі журналіста/публіциста Василя Чепурного та кандидата психологічних наук Василя Голована. Під час бесід присутні ділилися спогадами своїх родичів та власними думками.
Відомий український історик, доктор історичних наук Леп'явко Сергій Анатолійович демонстрував фотографії, зроблені у Чернігові за часів війни. Навів приклади, як суцільні післявоєнні руїни міста давали можливість планувати забудову Чернігова об`єктами, які б працювали на перспективу.
Згодом кожен охочий мав змогу переглянути документальний фільм «Чернігівський рубіж», в якому було висвітлено спогади чернігівських ветеранів.
Цього вечора знайшлося місце поезії. Житель міста Анатолій Воронов зачитав патріотичного вірша власного написання.
Усі присутні мали змогу ще раз особисто для себе усвідомити цінність життя та відправити на небо трішки вдячності загиблим захисникам під час спільного молебню представників різних конфесій.
Організаторами було запропоновано за символічну ціну придбати дерев`яні хрестики, на яких кожен міг написати ім`я загиблого родича чи просто слова подяки, тим самим висловити шану воїнам-захисникам.
За спостереженнями організаторів дійство відвідали близько двох тисяч мешканців, а ініціювали та втілили в життя акцію «Дні пам’яті та примирення» організації «Апельсин», «Вільний Чернігів», «Світанок»,«Молодь Демократичного Альянсу» та Чернігівська самооборона.
Також на глядачів чекав виступ музичного гурту «Crisp» та флешмоб, учасники якого запалили слово «Пам’ятаю» - чим яскраво показали, що Чернігів не забув своїх героїв.
garmata.tv
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.