Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 11:08:48

Можновладці пускають бюджетні кошти на вітер

01.04.2014   15:10

Про це заявила начальник управління захисту інтересів громадян і держави у суді прокуратури області Лілія Федорченко під час розширеного засідання колегії прокуратури області.

У своїй доповіді вона відзначила, що у 2013 році на Чернігівщині найбільшим розпорядником бюджетних коштів виступило Управління капітального будівництва Чернігівської облдержадміністрації, яке протягом року розподілило понад 26 млн. грн. Разом з цим, прокурорські перевірки засвідчили, що управлінням безпідставно витрачено значну суму бюджетних коштів при здійсненні закупівель для закладів охорони здоров'я та освіти.

Так, відпрацюванням законності лише у Городнянському районі укладення договорів підряду по будівництву блочно-модульних котелень на суму більше 7 млн. грн. установлено, що до переліку фінансування включено заклади, які не мали у цьому потреби.

Відповідно до пояснень директора Хоробицької школи питання про переоблаштування діючої газової котельні взагалі не порушувалося, оскільки першочергово потребує капітального ремонту саме приміщення школи, яке перебуває у занедбаному стані.

Завідуюча дитячого садка в с. Тупичів пояснила, що потреба закладу була тільки в установці нового котла, а не у будівництві нової котельні. Про її будівництво вона дізналася тільки тоді, коли на території невеличкої дитячої площадки садочку з’явився екскаватор, який вирив котлован.

При цьому для з’ясування потреби у будівництві котелень ці директори не залучалися. Після укладання угод та перерахування авансових платежів (а це більше 300 тис. грн.) підрядники до виконання робіт не приступили, пояснюючи відсутністю відведеного будівельного майданчику.

Заходи, щодо зобов'язання виконання робіт та повернення авансових платежів управління капітального будівництва розпочало вживати лише через рік після укладення договорів, не дивлячись на те, що законом передбачено тримісячний строк для їх повернення. Перевірка виконання робіт не проводилася.

З метою повернення авансових платежів прокуратурою області заявлено 2 позови про стягнення 300 тис. грн. з підрядників, які і до цього часу не приступили до виконання робіт.

Останні новини Чернігівщини

За 10 місяців на рахунки платників Чернігівщини відшкодовано 962,5 млн грн ПДВ

За 10 місяців на рахунки платників Чернігівщини відшкодовано 962,5 млн грн ПДВ 10:10

За результатами перевірок упереджено безпідставно задекларовану до відшкодування суму ПДВ у розмірі 63,5 млн гривень.

Для військовослужбовців-контрактників звели нові комфортні оселі

Для військовослужбовців-контрактників звели нові комфортні оселі 09:46

До Дня Збройних Сил України мають заселити військовослужбовців-контрактників в перший із трьох гуртожитків поліпшеного типу в Гончарівському гарнізоні, що на Чернігівщині.

Проведено навчальний семінар з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу

Проведено навчальний семінар з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу 09:32

19 листопада в приміщенні Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено навчальний семінар “Модуль "Кабінет адвоката БПД".

Спецшкола олімпійського резерву у Чернігові отримала оновлений стадіон

Спецшкола олімпійського резерву у Чернігові отримала оновлений стадіон 09:17

Після закінчення робіт з реконструкції Держархбудінспекція прийняла в експлуатацію оновлений стадіон Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Юність» в місті Чернігові.

Демографічна ситуація в Чернігівській області в січні–вересні 2019 року. ДОВІДКА

Демографічна ситуація в Чернігівській області в січні–вересні 2019 року. ДОВІДКА 09:05

На 1 жовтня 2019 року чисельність наявного населення Чернігівської області, за оцінкою, становила 995,1 тис. осіб. Дві третини з них проживали в міських поселеннях.