Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:57:00

Держсільгоспінспекція системно контролює питання дотримання вимог земельного законодавства в області

23.01.2014   12:26Агенцiя

Спеціалістами Державної інспекції сільського господарства в Чернігівській області відповідно до планових та позапланових заходів здійснено відпрацювання Козелецького району з питання дотримання вимог земельного законодавства суб’єктами господарювання при здійсненні господарської діяльності на території району.

За результатами проведених перевірок виявлені непоодинокі порушення вимог земельного законодавства в частині самовільного використання земель сільськогосподарського призначення, що веде за собою отримання неоподаткованого прибутку та втрат бюджету в наслідок несплати податку на землю.

Так, проведеними перевірками встановлено, що, в порушення вимог земельного законодавства ТОВ «Баришівська зернова компанія» при використанні земель сільськогосподарського призначення на території Хрещатенської сільської ради Козелецького району самовільно зайнято під вирощування сільськогосподарських культур невитребувані земельні частки (паї) загальною площею 98,19 га. В наслідок самовільного зайняття земельних ділянок нарахована шкода, нанесена державі, на загальну суму 72 523,72 грн.

ТОВ «Варт і Ко» при використанні земельних ділянок на території Булахівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області самовільно зайнято під вирощування сільськогосподарських культур земельні ділянки запасу та резервного фонду загальною площею 91,9055 га. Наслідком самовільного зайняття земельних ділянок стало нарахування шкоди, нанесеної державі, на загальну суму 67 881,95 грн.

Приватним підприємством «Промінь Озерне» при використанні земельних ділянок державної власності на території Озерненської та Савинської сільських рад Козелецького району самовільно зайнято для вирощування сільськогосподарських культур земельні ділянки державної власності (землі запасу), а саме: 197,27 га на території Озерненської та 160,82 га на території Савинської сільських рад. В наслідок самовільного зайняття земельних ділянок нарахована шкода, нанесена державі, на загальну суму 264 487,43 грн.

Враховуючи, що діями керівників вищезазначених підприємств завдано значної шкоди державі, а також те, що дані правопорушення мають ознаки кримінального злочину та підпадають під дію ст. 197-1 Кримінального кодексу України, матеріали перевірок передані до прокуратури Козелецького району для вжиття відповідних заходів.


Начальник управління контролю за використанням та охороною земель Держсільгоспінспекції в області Смаль В.І., прес-служба Державної інспекції сільського господарства в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.