З установ виконання покарань Чернігівської області було звільнено 739 засуджених
В 2013 році з установ виконання покарань Чернігівської області було звільнено 739 засуджених.

717 з них було відправлено по місцю проживання, 21 засуджений відбув до центрів соціальної адаптації, 1 – до лікувального закладу.
В дану кількість звільнених входять і 422 засуджених, що були звільнені умовно-достроково. З Прилуцької виховної колонії, де утримуються неповнолітні засуджені, умовно-достроково було звільнено 129 юнаків.
Особливою установою в області є Чернігівська виправна колонія № 44, на території якої діє Будинок дитини. Згідно чинного законодавства (ст. 83 Кримінального кодексу України) засуджені жінки, які стали вагітними або народили дітей під час відбування покарання та мають родичів, що дали згоду на спільне із засудженою проживання, можуть бути звільнені від відбування покарання. В 2013 році в Чернігівській області було 2 випадки звільнення жінок з дітьми.
Звільнити засудженого – це не тільки випустити його за колючий тюремний дріт. Звільнення засудженого – тривала, копітка справа. Насамперед для персоналу установ виконання покарань. Клопоти починаються за півроку до виходу. Складаються списки тих, хто має залишити установу. З’ясовують міркування кожного з приводу майбутнього життя. Більшість планує повернутися туди, де й мешкали, до родичів.
Існує цілий Інститут соціального супроводу з місць позбавлення волі. За півроку школа підготовки до звільнення повідомляє про зміни, які сталися на волі. Проводяться тренінги «Як отримати паспорт», «Як стати на облік в Центр зайнятості», вправи «Правильне користування громадським транспортом», тощо.
За 3 місяці до звільнення направляється запит до місця проживання: чи приймуть там, чи допоможуть з роботою.
Із загальної кількості звільнених з установ Чернігівської області 15 осіб повністю втратили будь-які соціальні зв`язки та не мають житла, але жоден звільнений не залишився «на вулиці».
Нині свою допомогу такій категорії колишніх засуджених пропонують центри адаптації та деякі церковні громади. В рамках взаємодії з адміністрацією установ, працівники центрів постійно отримують інформацію про всіх, хто має звільнитися та потребує соціальної допомоги.
Статистика свідчить, що серед підопічних таких центрів рівень рецидивів у 5 разів нижчий за середній. Такий притулок – реальний шанс повернутися до нормального життя.
Прес-служба управління ДПтС України в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.