З установ виконання покарань Чернігівської області було звільнено 739 засуджених
В 2013 році з установ виконання покарань Чернігівської області було звільнено 739 засуджених.

717 з них було відправлено по місцю проживання, 21 засуджений відбув до центрів соціальної адаптації, 1 – до лікувального закладу.
В дану кількість звільнених входять і 422 засуджених, що були звільнені умовно-достроково. З Прилуцької виховної колонії, де утримуються неповнолітні засуджені, умовно-достроково було звільнено 129 юнаків.
Особливою установою в області є Чернігівська виправна колонія № 44, на території якої діє Будинок дитини. Згідно чинного законодавства (ст. 83 Кримінального кодексу України) засуджені жінки, які стали вагітними або народили дітей під час відбування покарання та мають родичів, що дали згоду на спільне із засудженою проживання, можуть бути звільнені від відбування покарання. В 2013 році в Чернігівській області було 2 випадки звільнення жінок з дітьми.
Звільнити засудженого – це не тільки випустити його за колючий тюремний дріт. Звільнення засудженого – тривала, копітка справа. Насамперед для персоналу установ виконання покарань. Клопоти починаються за півроку до виходу. Складаються списки тих, хто має залишити установу. З’ясовують міркування кожного з приводу майбутнього життя. Більшість планує повернутися туди, де й мешкали, до родичів.
Існує цілий Інститут соціального супроводу з місць позбавлення волі. За півроку школа підготовки до звільнення повідомляє про зміни, які сталися на волі. Проводяться тренінги «Як отримати паспорт», «Як стати на облік в Центр зайнятості», вправи «Правильне користування громадським транспортом», тощо.
За 3 місяці до звільнення направляється запит до місця проживання: чи приймуть там, чи допоможуть з роботою.
Із загальної кількості звільнених з установ Чернігівської області 15 осіб повністю втратили будь-які соціальні зв`язки та не мають житла, але жоден звільнений не залишився «на вулиці».
Нині свою допомогу такій категорії колишніх засуджених пропонують центри адаптації та деякі церковні громади. В рамках взаємодії з адміністрацією установ, працівники центрів постійно отримують інформацію про всіх, хто має звільнитися та потребує соціальної допомоги.
Статистика свідчить, що серед підопічних таких центрів рівень рецидивів у 5 разів нижчий за середній. Такий притулок – реальний шанс повернутися до нормального життя.
Прес-служба управління ДПтС України в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27
У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.
В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24
Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.
Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22
Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.
Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20
Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18
30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.