Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 12 травня, 15:11:53

13 старовинних ікон та глечик вартістю майже 200 тисяч гривень затримали на кордоні

13.01.2014   16:05

Предмети старовини, затримані на Чернігівщині при спробі незаконного ввезення в Україну, оцінені експертами у 194 тисячі гривень

У пункті пропуску  «Нові Яриловичі» виявили спробу незаконного переміщення через кордон 13-ти старовинних ікон та металевого глечика. Предмети старовини намагався незаконно перемістити через кордон громадянин України під виглядом ввезення особистих речей. Раритети знаходились у одній з картонних коробок, в яких були упаковані одяг, речі та предмети побуту даного громадянина – загалом понад 30 багажних місць.

Приховані цінності виявили під час проведення поглибленого огляду салону автомобіля. А саме у коробці з написом… «Посуда». Предмети старовини вилучили і направили на експертизу, яка й встановила їх загальну вартість у розмірі 194 тисячі гривень. Щодо історичної та культурної цінності затриманих предметів мистецтвознавці визначили, що п’ять ікон та глечик мають історичну та культурну цінність, ще п’ять ікон - історичну. Цінність ікон полягає ще й у тому, що частина їх визнані невід'ємними елементами духовного життя України другої половині XIX ст., дві ікони, на яких образ Святого Миколи Чудотворця датовані кінцем XVIII ст. та XIX ст. відносяться до духовного життя населення Російської імперії того часу.

Ікона «Чотиричасна», яку за сюжетним компонуванням можна віднести до іконопису «старообрядців» у XIX ст., вважалась домашнім іконостасом і, так званою, «цілющою іконою» водночас. Розділ ікони на чотири клейма (або «клітини») відповідав поділу внутрішнього простору будинку старообрядця на чотири приміщення. Про те, що ікона виконана народним майстром свідчить іконографіка, яку автори зводили до найпростіших схем написання, виконуючи деталі широкими грубими мазками, що і прослідковується в затриманій іконі. Експерти визначили, що дана ікона є свідченням присутності старообрядців на теренах України, зокрема Чернігівщини.

Досить цікавою є історія глечика з білого металу, який визнали культурною цінністю та оцінили у 14 тисяч гривень. Глечик був виготовлений у Франції у XIX ст. невідомим майстром срібної справи та призначався на експорт, про що свідчить клеймо із зображенням Міневри.

Працівники Чернігівської митниці Міндоходів відносно порушника законодавства склали протокол за статтями 471 «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю» та 472 «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення» Митного кодексу України. Після закінчення провадження матеріали будуть передані до суду.

Останні новини Чернігівщини

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ

Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ "Чернігівський автозавод" 14:11

Під час робочої поїздки до Чернігівської області 12 травня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оглянув виробничі потужності ТОВ «Чернігівський автозавод».

"Велике будівництво": Реконструкція мосту через річку Остер 13:54

На Чернігівщині продовжується оновлення доріг в рамках реалізації програми Президента України "Велике будівництво".

На Чернігівщині стартували навчання тероборони: організаційне ядро розгортає бригаду

На Чернігівщині стартували навчання тероборони: організаційне ядро розгортає бригаду 13:40

12 травня в Чернігівській області розпочались планові двотижневі навчальні збори з територіальної оборони, в яких беруть участь 2000 військовозобов’язаних оперативного резерву 2 черги та резервістів 119 окремої бригади територіальної оборони оперативного командування «Північ».

СК

СК "Мена" – володар Суперкубку області 13:35

Пандемія Covid-19 вносить свої корективи в повсякденне життя, внесла вона корективи і у футбольний календар. Лише у травні цього року отримала шанс відбутися боротьба за Суперкубок Чернігівської області з футболу.

Сергій Шкарлет: Підготовка у профтехах має проходити за новими освітніми стандартами, тож треба прискорити їх оновлення

Сергій Шкарлет: Підготовка у профтехах має проходити за новими освітніми стандартами, тож треба прискорити їх оновлення 12:56

12 травня перебуваючи у складі делегації в межах робочої поїздки Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до м. Чернігів, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відвідав Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування та ознайомився з роботою закладу.