Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:12:55

“Контроль за екологічною безпекою міста здійснюється не в повному обсязі” - прокуратура

29.10.2013   07:36Агенцiя

Прокуратурою міста Чернігова проведено перевірку додержання вимог законодавства про відходи Чернігівською міською радою та її підрозділами. Встановлено ряд порушень.

Згідно законодавства, а саме ст. 21 Закону України “Про відходи”, ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ забезпечують органи місцевого самоврядування.

Статтею 12 Закону України “Про відходи”, а також п. 4 Порядку виявлення та обліку безхазяйних відходів, затвердженого Постановою КМУ №1217 від 03.08.98 визначено, що однією з підстав для здійснення процедур визначення відходів безхазяйними та наступного їх обліку є результати штатних інспекційних перевірок органів місцевого самоврядування.

У місті Чернігові такими органами є Постійно діюча міська комісія з питань поводження з безхазяйними відходами Чернігівської міської ради, Служба з контролю за благоустроєм та екологічною безпекою міста (структурний підрозділ комунального підприємства “Дільниця з контролю за благоустроєм міста”) та Екологічна інспекція комунального підприємства “АТП-2528”. Функції двох останніх структур у частині контролю за дотриманням екологічного законодавства дублюються.

Попри таку кількість уповноважених на здійснення контролю органів, у 2013 році в місті виявлено лише 11 несанкціонованих сміттєзвалищ, 10 з яких ліквідовано. Відбувається тільки реагування на скарги ‒ жодного звалища дані органи не зафіксували за результатами власних перевірок.

У той же час, 17 жовтня в рамках перевірки прокуратурою міста, із залученням представника Екологічної інспекції, зафіксовано два несанкціонованих сміттєзвалища. А саме, по проспекту Миру біля будинку 116А (з об’ємом відходів 5 м³) та на земельній ділянці між вул. Кропивницького та озером “Гідрокар’єр” (з об’ємом відходів 28 м³). Тільки після цього за даними фактами екологічною інспекцією складено акти обстеження несанкціонованих звалищ відходів.

Перевіркою встановлено, що діяльність Постійно діючої міської комісії з питань поводження з безхазяйними відходами має формальний характер. Комісія на своїх засіданнях не вирішує всіх питань, що закріплені п.6 Порядку виявлення та обліку безхазяйних відходів.

Інший контролюючий орган – Екологічна інспекція – фактично здійснює відповідні інспекційні перевірки. Але має місце організаційне протиріччя: послуги з вивезення побутових відходів у місті виконує спеціалізоване підприємство КП “АТП-2528” Чернігівської міськради, а функцію контролю (в тому числі за несвоєчасним вивезенням побутових відходів) виконує його структурний підрозділ – екологічна інспекція.

За результатами перевірки прокуратурою м. Чернігова на ім’я міського голови внесено подання з вимогою усунути виявлені порушення законодавства.


Прес-служба прокуратури м. Чернігова

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.