Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 21:24:56

На Чернігівщині відбивали напад терористів і знешкодили небезпечну вибухівку. ФОТО

21.10.2013   13:33

Офіцери Генерального штабу ЗС України начальник відділу сполучень та мобілізаційної роботи –

заступник начальника управління організаційно-планового та мобілізаційного-технічної роботи Центрального управління військових сполучень Збройних сил України полковник Ігор Чернишов і начальник відділу мобілізаційного розгортання ЗС України – заступник начальника мобілізаційного управління Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗС України капітан 1 рангу Юрій Мороз взяли участь в Тактико-спеціальних навчаннях, які проходили на базі 8-го Чернігівського військового навчального центру Державної спеціальної служби транспорту. Також на навчаннях були присутні оперативні групи від Мінінфраструктури, Укрзалізниці та Укравтодору.

Перед початком навчань начальник центру полковник Степан Гута особисто провів невеличку екскурсію для офіцерів генштабу та співробітників Укрзалізниці. Гості центру побували в Музеї бойової слави, навчальних класах, спортивному комплексі, гуртожитку для контрактників і казармах для курсантів. Вони на власні очі побачили як проходять заняття з підготовки водолазів у спеціалізованих басейнах, а у навчальному містечку №2 – як відшліфовуються практичні навики курсантів за різними спеціальностями.

Під час навчань військовослужбовці Держспецтрансслужби Міністерства інфраструктури шліфували свою майстерність з організації бойових дій, управління військами та їх всебічного забезпечення.

У ході заходу військовослужбовці нейтралізовували вибухові пристрої, ліквідовували наслідки аварії на залізничній колії, відбивали напад озброєної групи терористів на охорону залізничного мосту через річку Десна. Внаслідок цього з рейок зійшов потяг, є “загиблі” та “поранені”, також надійшло повідомлення про мінування залізничної колії. Військові залізничники виявили себе вправними рятівниками, роззброїли нападників, допомогли “пораненим”, а сапери розмінували залізницю.

Загалом у 8-му навчальному центрі терміном від двох до п’яти місяців готуються декілька сотень курсантів за 20 спеціальностями, 15 з яких є ліцензованими. Це молодші командири, водії, машиністи бульдозерів, екскаваторів, автокранів, радіотелеграфісти, сапери, понтонери, а також гордість навчального центру – водолази.

– Таких спеціалістів готують тільки у нас, – говорить Степан Гута, – і в середньому за рік ми випускаємо до 20 водолазів з повною програмою підготовки.

До речі, підготовка водолаза триває п’ять місяців, впродовж яких він 100 годин тренується під водою у двох басейнах глибиною п’ять та десять метрів як у важкому так і в легкому спорядженні. Щоб стати водолазом потрібно мати міцне здоров’я, високі вольові якості, бути врівноваженим і психологічно стійким.

Вага важкого спорядження складає 90 кілограм, але на глибині вона практично не відчувається і не сковує рухів. Одноразове занурення у важкому спорядженні може тривати не більше години. Курсанти навчаються виконувати різноманітні підводно-технічні роботи, зокрема, будівництво підводних споруд, прокладання трубопроводів і каналів, зварювання під водою, ремонт мостів та багато іншого.

Навчально-матеріальна база навчального центру складається з 57 спеціально обладнаних класів, навчального полігону для відпрацювання практичних навичок та понтонно-мостової бази “Десна”.

А для оптимальної службової діяльності на базі військового центру функціонує гуртожиток для контрактників, в якому мешкають як холостяки, так сімейні військовослужбовці. Умови для проживання тут комфортні. У кімнатах є холодильники, телевізори, мікрохвильові печі. Перший такий гуртожиток обладнали п’ять років тому. Окрім того, у восьмому навчальному центрі нещодавно завершилося переобладнання під житловий будинок на понад 50 квартир колишньої казарми.

За словами Голови Адміністрації Держспецтрансслужби, генерал-лейтенанта Миколи Малькова, військові мають бути готовими до війни та вміти захистити свою державу та громадян, тож саме з цією метою щоосені проходять подібні навчання.

Олександр Парій

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.