Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 лютого, 19:13:37

Захисти себе від безробіття – отримай професію плодоовочівника! навіть якщо тобі за 45…

05.09.2013   12:39Агенцiя

Безкоштовно набути професію плодоовочівника можна і після 45-ти років.

Для цього треба в будь-якому центрі зайнятості області отримати ваучер на навчання. Згідно з новим Законом України “Про зайнятість населення” він видається одноразово громадянам, старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років та які не досягли пенсійного віку. Отримати ваучер можуть як безробітні, так і працюючі люди. Оплата навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Плодоовочівник – працівник сільського господарства, який вирощує овочі, плоди, ягоди. Його завдання – отримувати високі й сталі врожаї цих культур на основі впровадження досягнень науки і передового досвіду задля забезпечення потреб населення в якісних, екологічно чистих продуктах харчування. В обов’язках плодоовочівника: виконувати основні роботи з підготовки ґрунту до посадки плодових, ягідних і овочевих культур; вибирати для цього ділянки, враховуючи агрокліматичні умови зони; проводити підживлення плодових і ягідних культур, доглядати за ними; вирощувати саджанці й розсаду тощо.

Йому треба знати: основи агротехніки і технології овочевих та плодово-ягідних культур, вирощуваних у даній зоні (висівання, садіння, догляд за посівами, насадженнями, збирання врожаю); терміни й техніку виконання робіт з вирощування плодово-ягідних культур та овочів у відкритому і захищеному ґрунті; техніку, способи обрізування плодових культур, формування крон; основні районовані сорти, їх господарську характеристику (урожайність, терміни дозрівання, стійкість проти хвороб тощо); види добрив, способи і терміни їх внесення в ґрунт; види хвороб і шкідників сільськогосподарських культур, вирощуваних у даній зоні, способи боротьби з ними; види отрутохімікатів, правила їх зберігання і використання тощо.

Плодоовочівник має розумітись на біологічних особливостях плодових рослин, закономірностях їх росту і розвитку залежно від екологічних факторів, у т.ч. антропогенних, і на цій основі розробляти прогресивні технології вирощування, прогнозувати розвиток галузі.

Зазвичай у плодоовочівництві працюють люди, які люблять рослини, ставляться до них, як до живих істот, турботливі, уважні, вдумливі та терплячі. Професія плодоовочівника відноситься до типу “людина – природа”, така група професій вимагає від особистості чуйного, дбайливого ставлення до всього живого, зосередженості, врівноваженості, прагнення до творення прекрасного. Цей фах висуває високі вимоги до рівня розвитку уваги, пам’яті, логічного мислення та технічної кмітливості.

За детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості області.


Відділ організаційної та інформаційної роботи ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році 14:02

25 лютого відбулося чергове засідання Президії Федерація профспілкових організацій Чернігівської області (ФПО). Одним з питань порядку денного був звіт голови Молодіжної ради ФПО (МР) Віталій Копиш про діяльність у минулому році.

Територіальні громади та їх генеральні плани

Територіальні громади та їх генеральні плани 13:56

Актуальні питання планування населених пунктів, розробки та затвердження містобудівної документації і її стратегічної екологічної оцінки обговорювали посадовці Сосницької, Коропської, Понорницької, Новгород-Сіверської і Менської об’єднаних територіальних громад.

У пункті пропуску

У пункті пропуску "Нові Яриловичі" відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань інтегрованого управління кордонами 11:30

25 лютого в пункті пропуску «Нові Яриловичі», що на кордоні з Білоруссю у Чернігівській області, відбулося виїзне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу 11:14

Заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Володимир Пулін прокоментував стан готовності медичної галузі Чернігівщини до можливого поширення коронавірусу. За його словами, в області розроблено чіткий план з недопущення занесення та розповсюдження даного захворювання.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:54

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини