Захисти себе від безробіття – отримай професію плодоовочівника! навіть якщо тобі за 45…
Безкоштовно набути професію плодоовочівника можна і після 45-ти років.

Для цього треба в будь-якому центрі зайнятості області отримати ваучер на навчання. Згідно з новим Законом України “Про зайнятість населення” він видається одноразово громадянам, старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років та які не досягли пенсійного віку. Отримати ваучер можуть як безробітні, так і працюючі люди. Оплата навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Плодоовочівник – працівник сільського господарства, який вирощує овочі, плоди, ягоди. Його завдання – отримувати високі й сталі врожаї цих культур на основі впровадження досягнень науки і передового досвіду задля забезпечення потреб населення в якісних, екологічно чистих продуктах харчування. В обов’язках плодоовочівника: виконувати основні роботи з підготовки ґрунту до посадки плодових, ягідних і овочевих культур; вибирати для цього ділянки, враховуючи агрокліматичні умови зони; проводити підживлення плодових і ягідних культур, доглядати за ними; вирощувати саджанці й розсаду тощо.
Йому треба знати: основи агротехніки і технології овочевих та плодово-ягідних культур, вирощуваних у даній зоні (висівання, садіння, догляд за посівами, насадженнями, збирання врожаю); терміни й техніку виконання робіт з вирощування плодово-ягідних культур та овочів у відкритому і захищеному ґрунті; техніку, способи обрізування плодових культур, формування крон; основні районовані сорти, їх господарську характеристику (урожайність, терміни дозрівання, стійкість проти хвороб тощо); види добрив, способи і терміни їх внесення в ґрунт; види хвороб і шкідників сільськогосподарських культур, вирощуваних у даній зоні, способи боротьби з ними; види отрутохімікатів, правила їх зберігання і використання тощо.
Плодоовочівник має розумітись на біологічних особливостях плодових рослин, закономірностях їх росту і розвитку залежно від екологічних факторів, у т.ч. антропогенних, і на цій основі розробляти прогресивні технології вирощування, прогнозувати розвиток галузі.
Зазвичай у плодоовочівництві працюють люди, які люблять рослини, ставляться до них, як до живих істот, турботливі, уважні, вдумливі та терплячі. Професія плодоовочівника відноситься до типу “людина – природа”, така група професій вимагає від особистості чуйного, дбайливого ставлення до всього живого, зосередженості, врівноваженості, прагнення до творення прекрасного. Цей фах висуває високі вимоги до рівня розвитку уваги, пам’яті, логічного мислення та технічної кмітливості.
За детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості області.
Відділ організаційної та інформаційної роботи ОЦЗ
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.