Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 09:20:38

На Чернігівщині вчили власноруч робити хліб від початку і до кінця. ВІДЕО

12.08.2013   07:20Агенцiя

У колись вимираючому хуторі Обирок, на Чернігівщині, тривав етно-фестиваль "Хліб". Офісні працівники та студенти, які звикли збирати врожай хіба з полиць магазинів, намагалися пройти шлях хлібороба від початку до кінця, — йдеться в сюжеті ТСН.

Жителі міста звикли заробляти собі на хліб язиком, а тут тепер треба підключити руки, щоб отримати на обід бодай скоринку. Серп у руки узяв навіть режисер стрічки "Той, хто пройшов крізь вогонь". Михайло Іллєнко бере до рук серп і почувається у полі, як риба у воді. Каже, що це — втрачене мистецтво, мистецтво виживання.

Такої кількості молоді хутір Обирок на Чернігівщині не бачив за всю свою історію. Тепер по сільських дорогах ходять циркачі, а на обійстях відроджують стародавні ремесла. Молодий режисер Леонід Кантер сам тут навчився хліборобської справи і тепер усіх запрошує.

Місцевий дід Іван зізнається, що раніше жали пшеницю лише жінки. Тепер дівчата уникають цього процесу, бо це заняття ріже руки.

Із кожного зжатого колоска слід добути зерно, для цього знадобиться справний ціпок. Молотять пшеницю усі гуртом: чоловіки, жінки і малі діти. Друзки летять, але, зізнаються хлібороби, все робиться з любов'ю, щоб паляниця вдалася.

http://tsn.ua/ukrayina/na-chernigivschini-vchili-vlasnoruch-robiti-hlib-vid-pochatku-i-do-kincya-306205.html

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:55

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 20 січня по 8:00 21 січня 2022 року

На Чернігівщині фермера оштрафували на 304,2 тис. гривень за незаконне вирощування кукурудзи

На Чернігівщині фермера оштрафували на 304,2 тис. гривень за незаконне вирощування кукурудзи 07:54

На Чернігівщині інспектори Держгеокадастру виявили незаконний посів кукурудзи, розрахована шкода державі становить 304,2 тис. грн.

21 січня - який день, свято та прикмети

21 січня - який день, свято та прикмети 07:10

21 січня у світі відзначаються Міжнародний день обіймів, День дотепних фраз, Міжнародний день фетишу, Міжнародний день дитячого свята, Міжнародний день тренувальних штанів.

Пресконференція В’ячеслава Чауса про «Велике будівництво»: Результати в області помітні всім

Пресконференція В’ячеслава Чауса про «Велике будівництво»: Результати в області помітні всім 07:09

Голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус поспілкувався зі ЗМІ області щодо результатів президентської програми «Велике будівництво» у 2021 році.