Протидія корупції з боку громадськості ще тільки починається
Декларації про майно, доходи, витрати і фінансові зобов’язання, заповнені керівниками органів державного управління, мають бути розміщені в засобах масової інформації.

Так само мусить бути оприлюднений перелік адміністративних послуг, наданих за рік державними адміністраціями й органами місцевого самоврядування. Такі вимоги, зокрема, містяться в резолюції Громадської ради при облдержадміністрації. Чергове засідання ради стосувалося питань протидії корупції.
План заходів запобігання корупції приймається в області на рік і затверджується розпорядженням голови обласної адміністрації. Що робилося протягом 2012-го для попередження корупції і як можна вдосконалити цю роботу, взялися дослідити учасники Громадської ради при обласній адміністрації.
Один з комітетів Громадської ради – з питань правопорядку та правозахисту населення (голова – Олександр Ковальов) – організував для цього круглий стіл, на який запросив фахівців з органів влади та деяких інших відповідальних служб, зокрема, державної фінансової інспекції та державного агентства земельних ресурсів.
Запобігання корупції – складна, комплексна робота. Вона має починатися зі спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посади в органах влади. Облдержадміністрація, між іншим, розробила рекомендації – як здійснювати цю перевірку – і ця розробка прийнята в усій Україні. Це один з пунктів виконання програми, яким чернігівські управлінці, можна сказати, пишаються. Далі з уже працюючими посадовими особами мають вестися постійні навчання та роз’яснювальна робота. Нарешті, ще одна зі складових боротьби з корупцією – готовність отримати інформацію від громадян про випадки чиновницького зловживання і відреагувати на такі повідомлення. У цій справі покладаються на гарячі телефонні лінії.
Протидіяти корупції мають і громадські організації, вони цим починають займатися, але на прикладі роботи тієї ж Громадської ради видно, що навіть теоретично важко оцінити й проаналізувати це явище. Наприклад, за минулий рік: стала ситуація в області кращою чи гіршою, більше брали хабарів чи менше не беруться відповісти представники прокуратури, запрошені на засідання. За минулий рік усіма правоохоронними органами разом в області складено 43 протоколи про корупцію, а за позаминулий – 28 протоколів. Але така різниця може пояснюватися не тільки зростанням хабарництва чи кращою роботою СБУ або міліції, а, скажімо, змінами в законодавстві – зокрема, прийняттям нового Кримінально-процесуального кодексу.
Тож серйозна протидія корупції з боку громадськості ще тільки має початися. Учасники круглого столу ухвалили резолюцію і направили її до місцевих органів влади. Серед пунктів резолюції – пропозиція проводити публічне обговорення обласного бюджету не менше ніж раз на рік, розміщувати в ЗМІ перелік адміністративних послуг, наданих органами влади, та декларації про майно, доходи, витрати, фінансові зобов’язання керівників органів влади.
Останні новини Чернігівщини

У Чернігові стартує безкоштовний курс із правил дорожнього руху — готуватимуть до іспиту і не тільки 17:24
У Чернігові відкрили набір на безоплатний курс із вивчення правил дорожнього руху. Заняття допоможуть не лише тим, хто готується складати іспит у сервісному центрі МВС, а й досвідченим водіям, які хочуть освіжити знання і бути в курсі останніх змін у ПДР. Навчання триває місяць.
Відбулось обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету Деснянської селищної територіальної громади 17:16
Сьогодні в Управлінні Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області проведено робочу зустріч за участю начальника управління Олександра Кондрашова та голови Деснянської селищної ради Юрія Осташевського, в ході якої обговорено результати державного фінансового аудиту бюджету Деснянської селищної територіальної громади за період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

Шанс стати конкурентоспроможними на ринку праці для учасників бойових дій та людей з інвалідністю внаслідок війни 17:14
Державна служба зайнятості в рамках експериментального проєкту забезпечує безоплатне професійне навчання для учасників бойових дій та людей з інвалідністю, які постраждали через війну.

Доєднуйтеся 19 червня до кампанії на підтримку постраждалих від сексуального насильства в умовах війни 14:10
Сьогодні, 19 червня, стартує інформаційна кампанія до Міжнародного дня протидії сексуальному насильству під час конфлікту. Кампанія ініційована в межах головування України в Глобальному Альянсі із попередження сексуального насильства під час війни (далі - СНПК).
Осередок безпеки: у Мринській громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 11:59
У Мринській громаді Ніжинського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер у громаді підтримує правопорядок та дбає про безпеку населення поліцейський офіцер громади Олександр Коровкевич, який надає поліцейські послуги для понад 4000 місцевих мешканців.