Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 листопада, 16:11:12

На вимогу прокурорів до відповідальності притягнуто майже 200 посадовців контролюючих органів

25.04.2013   07:27

Під головуванням прокурора Чернігівської області Максима Говорухи відбулося розширене засідання колегії прокуратури області “Про стан забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності органами державної влади та прокурорського нагляду у цій сфері”.

В роботі колегії взяли керівники територіальних органів МВС, ДПС, Держгірпромнагляду, ветмедицини, Держінспекції сільського господарства, інспекції з питань захисту прав споживачів.

“Стратегічне завдання, яке ставить сьогодні Президент України перед органами влади – є максимальне сприяння розвитку бізнесу з боку держави. Щоденна робота державних органів має бути спрямована на удосконалення регуляторної політики, зниження адміністративних бар’єрів та тиску на малий та середній бізнес”, – зазначив у вступному слові Максим Говоруха.

Однак, нажаль, факти незаконного втручання окремими представниками влади у господарську діяльність до цього часу не викоренені. Прокурорські перевірки засвідчили порушення законодавства в діяльності правоохоронних та контролюючих органів при видачі підприємцям дозвільних документів, непоодинокими залишаються випадки фальсифікації результатів контрольно-перевірочних заходів, проведення позапланових перевірок з “надуманих” підстав, тощо.

“Упродовж минулого та поточних років за результатами прокурорських перевірок на цьому напрямі розпочато 3 кримінальних провадження стосовно посадових осіб органів контролю, внесено 112 документів прокурорського реагування, за якими до відповідальності притягнуто 182 посадові особи”, – поінформував прокурор області.

Найбільше порушень вимог законодавства стосовно суб’єктів господарювання допущені органами ветмедицини, податкової служби, екологічною інспекцією.

“Надмірні перевірки лише перешкоджають створенню сприятливих умов для ведення законної комерційної діяльності. Тому для органів прокуратури постало нагальне питання – припинити свавілля чиновників, забезпечити економічну свободу суб’єктів господарювання та усунути всілякі перепони у розвитку бізнесу”, – наголосив Максим Говоруха.

Колегією визначено конкретні заходи щодо посилення нагляду у сфері забезпечення конституційних засад підприємницької діяльності.

Останні новини Чернігівщини

Там де на зупинках

Там де на зупинках "плюс новий павільйон", має бути "мінус торговий кіоск", - Чернігівський міський голова 16:01

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко поставив вимогу при встановленні на зупинках громадського транспорту нових зупинкових павільйонів єдиного зразка і оновленні цих майданчиків максимально працювати над тим, щоби старі торгові кіоски звідти саме прибиралися, а не переставлялися вбік.

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців

Андрій Прокопенко зустрівся із сім’ями загиблих бійців 15:54

21 листопада, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся із родинами загиблих на війні воїнів, об’єднаних в громадську організацію «Єдина родина Чернігівщини».

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову

Протягом тижня у порушників вилучено 71 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 34 од. заборонених знарядь лову 15:44

За період з 14 по 21 листопада Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 33 порушення Правил рибальства.

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine

Пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine 15:32

20 листопада в ДПТНЗ «ЧВПУ» пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine з компетенції – слюсарні роботи.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:24

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.