Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 червня, 14:09:02

Ризикоорієнтована система моніторингу корупції – ефективна на практиці

09.04.2013   08:14Агенцiя

Корупція є соціальною проблемою сучасності. Її вирішення – надзвичайно актуальне завдання. Не можна залишатися байдужими, коли корумповані взаємозв’язки витісняють цивілізовані правові відносини між людьми. Корупційні діяння податківців - коли під час виконання службових обов’язків вони перевищують свої повноваження - це ще і втрати бюджету.

Діяльність відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Чернігівській області має два основні напрями. Перший - захист та безпека працівників органів ДПС від протиправних посягань, пов’язаних з виконанням ними службових обов’язків. Другий - системна робота з профілактики та упередження протиправних дій з боку працівників податкової служби, виявлення корупційних правопорушень, оперативне реагування на заяви та повідомлення про можливі порушення. Значна увага також приділяється гласності та відкритості в роботі органів податкової служби і підрозділів внутрішньої безпеки.

Для упередження корупційних правопорушень та кримінальних злочинів серед податківців працівники відділу внутрішньої безпеки здійснюють контроль за їх діяльністю під час виконання службових обов’язків.  Один із напрямків профілактичної роботи - встановлення осіб, схильних до протиправних дій з подальшим відстороненням потенційних порушників від виконання службових обов’язків.

Управлінням внутрішньої безпеки ДПС України запроваджено ризикоорієнтовану систему моніторингу рівня корупції у податкових органах. Такий інструмент дозволяє виявляти саме ті підрозділи податкової служби, де має місце підвищений ризик посадових правопорушень.

Протягом минулого року відносно працівників податкової служби області порушені 2 кримінальні справи. Відносно колишнього працівника органів ДПС за фактом використання завідомо підробленого документа -    за ч.4 ст.358 Кримінального кодексу України. Рішенням суду на нього накладений штраф. За фактом вчинення злочину у сфері службової діяльності відносно працівника податкової міліції порушено кримінальну справу за ч.3 ст. 364 КК України.  Вона перебуває на розгляді у суді.

Крім того, відносно податківця області складено 1 протокол про вчинення корупційного правопорушення вимог ч.2 ст.8 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.1725 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

У першому кварталі поточного року за матеріалами відділу внутрішньої безпеки розпочато 4 кримінальних провадження за фактами скоєння податківцями злочинів у сфері службової діяльності.


Євгеній Проценко, начальник відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Чернігівській області УВБ ДПС України
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відбулася перша публічна експертна дискусія щодо політичної кризи у місті 12:37

Вперше за останні півтора роки у колі експертів відбулось публічне обговорення “Двовладдя у Чернігові”. Таку тему обрали журналісти Суспільне Чернігів для другого випуску нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?”, що реалізується спільно з регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан

Задоволено позов прокурора про приведення укриття у професійному ліцеї у придатний для використання стан 12:33

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов обласної прокуратури про приведення захисної споруди цивільного захисту, розташованої при одному із навчальних закладів Чернігова у придатний для використання за цільовим призначенням стан – готовність до укриття учасників навчального процесу в умовах воєнного стану.

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині

Пропозиція робочої сили на Чернігівщині 12:31

За підрахунками служби зайнятості, на початок літа в області налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних. Власне, такою є пропозиція для роботодавців на зареєстрованому ринку праці.

Переглянути механізм розрахунку компенсації за зруйноване внаслідок війни житло. Чернігівська міська рада звертатиметься до Уряду 12:28

Підготувати звернення на адресу Кабінету міністрів України стосовно перегляду розрахунку державної компенсації за зруйноване житло у сторону збільшення.

 У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля

У Чернігові встановлюються обставини ДТП за участю поліцейського автомобіля 12:26

За фактом дорожньо-транспортної пригоди за участі поліцейського призначено проведення службового розслідування.