Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 14 липня, 12:16:27

Ризикоорієнтована система моніторингу корупції – ефективна на практиці

09.04.2013   08:14Агенцiя

Корупція є соціальною проблемою сучасності. Її вирішення – надзвичайно актуальне завдання. Не можна залишатися байдужими, коли корумповані взаємозв’язки витісняють цивілізовані правові відносини між людьми. Корупційні діяння податківців - коли під час виконання службових обов’язків вони перевищують свої повноваження - це ще і втрати бюджету.

Діяльність відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Чернігівській області має два основні напрями. Перший - захист та безпека працівників органів ДПС від протиправних посягань, пов’язаних з виконанням ними службових обов’язків. Другий - системна робота з профілактики та упередження протиправних дій з боку працівників податкової служби, виявлення корупційних правопорушень, оперативне реагування на заяви та повідомлення про можливі порушення. Значна увага також приділяється гласності та відкритості в роботі органів податкової служби і підрозділів внутрішньої безпеки.

Для упередження корупційних правопорушень та кримінальних злочинів серед податківців працівники відділу внутрішньої безпеки здійснюють контроль за їх діяльністю під час виконання службових обов’язків.  Один із напрямків профілактичної роботи - встановлення осіб, схильних до протиправних дій з подальшим відстороненням потенційних порушників від виконання службових обов’язків.

Управлінням внутрішньої безпеки ДПС України запроваджено ризикоорієнтовану систему моніторингу рівня корупції у податкових органах. Такий інструмент дозволяє виявляти саме ті підрозділи податкової служби, де має місце підвищений ризик посадових правопорушень.

Протягом минулого року відносно працівників податкової служби області порушені 2 кримінальні справи. Відносно колишнього працівника органів ДПС за фактом використання завідомо підробленого документа -    за ч.4 ст.358 Кримінального кодексу України. Рішенням суду на нього накладений штраф. За фактом вчинення злочину у сфері службової діяльності відносно працівника податкової міліції порушено кримінальну справу за ч.3 ст. 364 КК України.  Вона перебуває на розгляді у суді.

Крім того, відносно податківця області складено 1 протокол про вчинення корупційного правопорушення вимог ч.2 ст.8 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.1725 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

У першому кварталі поточного року за матеріалами відділу внутрішньої безпеки розпочато 4 кримінальних провадження за фактами скоєння податківцями злочинів у сфері службової діяльності.


Євгеній Проценко, начальник відділу внутрішньої безпеки при ДПС у Чернігівській області УВБ ДПС України
 

Останні новини Чернігівщини

Теоретичні та практичні аспекти процесу реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

Теоретичні та практичні аспекти процесу реформування системи інституційного догляду та виховання дітей 12:11

Обговорили учасники навчання «Організація надання комплексу послуг у громадах відповідно до потреб сімей, діти з яких перебувають у закладах інституційного догляду», яке проводив Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації спільно Службою у справах дітей Чернігівської облдержадміністрації та Чернігівський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Ніжин: випускний 2020 заплановано на кінець липня

Ніжин: випускний 2020 заплановано на кінець липня 09:26

13 липня під час оперативної наради міський голова Анатолій Лінник перевірив стан підготовки доручення щодо проведення випускного на центральній площі міста.

Місця для пересувної торгівлі кавою та вуличною їжею в Чернігові розподіли на відкритому аукціоні

Місця для пересувної торгівлі кавою та вуличною їжею в Чернігові розподіли на відкритому аукціоні 09:13

13 липня в Чернігівській міській раді відбувся Конкурс щодо надання права на укладення договорів про пайову участь в утриманні об’єктів благоустрою по розміщенню тимчасових об’єктів для здійснення дрібнороздрібної пересувної торгівлі кавою, іншими напоями, продуктами швидкого харчування, солодкою ватою, морозивом.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:51

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 13 липня до 8:00 14 липня 2020 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини