Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 грудня, 08:53:25

Ситуація з весняним водопіллям на Чернігівщині контрольована

06.04.2013   11:11

5 квітня перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко провів засідання обласного оперативного штабу з безпечного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у 2013 році.

Учасники засідання розглянули та обговорили ситуацію, яка склалася на Чернігівщині у зв’язку з проходженням паводків. Як зазначалося, в цілому ситуація контрольована. Проте внаслідок різкого потепління та утворення великої кількості талої води відбувається розмив дорожнього полотна на автодорогах області. У деяких районах відбулося підтоплення приватних господарств та прилеглих територій до населених пунктів.

Так, на початку квітня відбулися розмиви і часткове підтоплення дорожніх полотен автодоріг Варва-Хукалівка-Поділ, Прилуки-Варва-Срібне-Обухів, Варва-Брагинці-Хукалівка та Варва-Леляки-Дігтярі. Завдяки скоординованим та злагодженим діям управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області, Державтоінспекції, служби автомобільних доріг, ДП «Чернігівський автодор» ситуацію вдалося стабілізувати. Проведено ремонтні, відновлювальні роботи, влаштовано дамби із мішків з піском. Підтоплення автодоріг ліквідовано, встановлено відповідні дорожні знаки і рух великовантажного транспорту на цих ділянках закрито.

За інформацією управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації, на великих річках області Десна та Дніпро ще відмічається льодостав з ополонками, скресання якого очікується у першій декаді квітня. За прогнозованими даними повінь може вплинути на життєдіяльність населення майже 50 населених пунктів області.

Наразі з метою запобігання заторів під час льодоходу на річках області сплановано проведення вибухових робіт для захисту гідротехнічних та мостових споруд. Для безпечного проходження повені відбувається розчищення русел малих річок, відвідних каналів, водоперепускних труб від мулу. Передбачено цілодобове чергування аварійних бригад на випадок виникнення загрози підтоплення населених пунктів.

Вживаються заходи щодо забезпечення населення на територіях імовірного підтоплення пально-мастильними матеріалами, лікарськими препаратами, продуктами харчування, скрапленим балонним газом, тощо.

За результатами засідання Станіслав Прокопенко дав доручення відповідним структурним підрозділам, установам та організаціям області щодо проведення постійного моніторингу розвитку весняної повені, здійснення аварійних заходів, в разі необхідності, надання оперативної інформації обласному штабу для прийняття відповідних рішень.

Останні новини Чернігівщини

Станом на 1 грудня в Україні зафіксовано 11960 нових випадків COVID-19

Станом на 1 грудня в Україні зафіксовано 11960 нових випадків COVID-19 08:49

11 960 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 1 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 1 088 дітей та 207 медпрацівників.

Реалії судової охорони: Деснянський районний суд - рік під пильним оком професійної охоронної структури

Реалії судової охорони: Деснянський районний суд - рік під пильним оком професійної охоронної структури 08:41

Рік тому під надійну охорону Територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області перейшли всі судові установи, які відправляють правосуддя в обласному центрі.

В Україні з 1 грудня зростуть виплати для безробітних і пенсія

В Україні з 1 грудня зростуть виплати для безробітних і пенсія 08:37

В Україні 1 грудня втретє за рік зросте розмір прожиткового мінімуму, від якого залежить багато соціальних виплат, зокрема пенсії та допомога на дітей.

Нові карантинні правила, ситуація з киснем та вакцинацією: брифінг заступниці голови ОДА Жанни Шерстюк

Нові карантинні правила, ситуація з киснем та вакцинацією: брифінг заступниці голови ОДА Жанни Шерстюк 08:30

Кабінет Міністрів України 24 листопада змінив правила карантину, що набудуть чинності менш ніж за тиждень — 6 грудня.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:28

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 30 листопада по 8:00 01 грудня 2021 року