Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 17:02:34

До чернігівського центра безпритульних їдуть і йдуть безхатченки з усієї України

21.11.2011   18:05

Центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних у Чернігові є дуже популярним серед бомжів з багатьох міст України.

Про це сьогодні на засіданні виконкому повідомив керівник відділу звернень громадян та соціальних питань Сергій Кухаренко під час обговорення “Програми підтримки громадських організацій інвалідів, ветеранів, багатодітних родин, Центру соціальної адаптації бездомних та безпритульних у м.Чернігові на 2012 рік”.

“До центру приїздять люди, які були у Львові, в Донецькому регіоні. Не знаю, чи це добре чи це погано, але йде думка, що тут дійсно працює нормальний Центр. Сам особисто зустрічався з жіночкою, яка зараз знаходиться на лікуванні: чула, що у Чернігові є притулок – сіла на електричку і приїхала. Поновлюємо їй зараз документи, вона буде отримувати пенсію. Тобто центр дійсно працює. Тому зараз вони (громадська організація) хочуть зробити ремонт…”, – розповів Сергій Іванович.

Міський голова Олександр Соколов зазначив, що популярність чернігівського центру для безпритульних його дуже не радує: “Популярність нашого центру для безпритульних мене не радує. Я розумію, ми всі гуманні люди. Але я не хочу обслуговувати Львів та інші міста. Ви пам’ятаєте для чого ми створювали цей центр? Щоб не мерзли на вулиці і не відходили на той світ на території міста”.

Ті, хто там перебувають, мають відпрацьовувати своє утримання, переконаний міський голова, особливо якщо людина отримує де переночувати, що поїсти, допомогу і захист.

“Ми тут взагалі можемо влаштувати піонерський табір загальноукраїнського масштабу”, – наголосив Олександр Соколов.

Громадська організація “Чернігівський центр для соціальної адаптації бездомних та безпритульних” була зареєстрована у 2008 році. Громадяни, які потрапляють до Центру отримують безкоштовний притулок, сприяння у пошуку роботи, відновлення документів, соціальних пільг, починають знову отримувати пенсії. Також є можливість медичного обстеження та лікування – за період існування центру на лікуванні перебувало 33 особи.

Центр підтримують громадські та благодійні організації міста так у 2010 році від жіночого правозахисного центру було отримано допомогу продуктами харчування на суму майже 72 тис. гривень та обладнання на суму 18 тисяч. У 2011 році центр отримав від ПАТ “Конверсбанк” фінансову допомогу на суму 120 тисяч гривень.

У 2009 році в рамках аналогічної програми з міського бюджету Центру 2009 році було виділено 44 тисячі грн. на ремонт, 260 тис.грн. у 2010 році на оплату комунальних послуг та зарплат.

Крім центра безпритульних у програмі згадувалися ще 15 громадських організацій, які отримуватимуть фінансову підтримку з місцевого бюджету. Цього року на їх підтримку було виділено 686 тис. грн., тоді як у 2007 році починалося все з 86 тисяч гривень. Скільки коштів буде виділено у 2012 році вирішуватимуть депутати на сесії.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина — перша в Україні: 168 медалей на чемпіонаті з кікбоксингу ІСКА 13:32

З 26 до 29 березня в Києві відбувся чемпіонат України з кікбоксингу ІСКА серед дорослих, юніорів, юнаків старшого та молодшого віку, а також дітей.

5 вправ для голосу, які допоможуть журналістам звучати впевнено 13:19

П’ять ефективних технік, які допомагають звучати впевнено та не втрачати голос медійникам навіть після навантаження — налаштування дихання, розігрів дикції, вправи для носа, робота з діафрагмою, швидке відновлення.

Натхненна подорож у світ симфоній Моцарта 12:54

29 березня 2026 року Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) подарував численним глядачам нову зустріч із симфонічної спадщиною Вольфганга Амадея Моцарта.

Питання освіти, надійний зв’язок і реалізація програми Скринінг здоров’я 40+ – В’ячеслав Чаус на нараді з керівниками РВА 12:39

Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус провів нараду з керівниками п'яти районних військових адміністрацій. До зустрічі долучилися заступники голови ОДА – Костянтин Мегем, Дмитро Синенко, Жанна Шерстюк, Іван Ващенко та Сергій Зенченко.

Відкриття ангіографічної операційної та інсультного блоку — новий етап розвитку медичної допомоги в Ніжинській громаді 12:17

У Ніжинській центральній міській лікарні ім.М.Галицького днями запрацювали нова сучасна ангіографічна операційна та спеціалізований інсультний блок.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини