Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 01:50:07

Від кранівника до водолаза готує Центр держспецтрансслужби

23.02.2013   08:17

Напередодні Дня захисника Вітчизни та з нагоди 150-річчя перших військових залізничних формувань в Україні керівництво 8-го Чернігівського військового навчального центру Державної спеціальної служби транспорту влаштувало для столичних і чернігівських журналістів день відкритих дверей.

Екскурсію по навчальному центру для журналістів організував і провів особисто начальник центру полковник Степан Гута. Гості побували в Музеї бойової слави, навчальних класах, спортивному комплексі, гуртожитку для контрактників і казармах для курсантів. На власні очі побачили як проходять заняття з вогневої підготовки у стрілецькому тирі, з рукопашного бою в спортивному залі, підготовка водолазів у спеціалізованих басейнах, а у навчальному містечку №2 – як відшліфовуються практичні навики курсантів за різними спеціальностями. Також журналісти мали нагоду поспілкуватися з ветеранами залізничних військ, офіцерами, викладачами й курсантами, які вже декілька місяців проходять тут підготовку.

Загалом у навчальному центрі терміном від двох до п’яти місяців готуються близько 600 курсантів за 20 спеціальностями, 15 з яких є ліцензованими. Це молодші командири, водії, машиністи бульдозерів, екскаваторів, автокранів, радіотелеграфісти, сапери, понтонери, а також гордість навчального центру – водолази.

– Таких спеціалістів готують тільки у нас, – говорить Степан Гута, – і в середньому за рік ми випускаємо до 15 водолазів з повною програмою підготовки.
До речі, підготовка водолаза триває п’ять місяців, впродовж яких він 100 годин тренується під водою у двох басейнах глибиною п’ять та десять метрів як у важкому так і в легкому спорядженні. Щоб стати водолазом потрібно мати міцне здоров’я, високі вольові якості, бути врівноваженим і психологічно стійким.

– Вага важкого спорядження складає 90 кілограм, – розповів курсант Дмитро Ґедзь, – але на глибині вона практично не відчувається і не сковує рухів. Одноразове занурення у важкому спорядженні може тривати не більше години. Ми навчаємося виконувати різноманітні підводно-технічні роботи, зокрема, будівництво підводних споруд, прокладання трубопроводів і каналів, зварювання під водою, ремонт мостів та багато іншого.

Навчально-матеріальна база навчального центру складається з 57 спеціально обладнаних класів, навчального полігону для відпрацювання практичних навичок та понтонно-мостової бази “Десна”.

А для оптимальної службової діяльності на базі військового центру функціонує гуртожиток для контрактників, в якому мешкають як холостяки, так сімейні військовослужбовці. Умови для проживання тут комфортні. У кімнатах є холодильники, телевізори, мікрохвильові печі. Перший такий гуртожиток обладнали п’ять років тому. Окрім того, у восьмому навчальному центрі незабаром завершиться переобладнання під житловий будинок на 52 квартири колишньої казарми.

– Після завершення навчання, – підсумував полковник Степан Гута, – курсанти служитимуть у лінійних військових частинах, що дислокуються у семи областях України. А дехто з них, як свідчить статистика, залишиться у нас вже в ролі професійних солдатів.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.